Viyana'da oturan Von Hohenlohe 51 yaşında ve normal hayatında fotoğrafçılık ve şarkıcılık yapıyor.

Meksika'nın Vancouver Oyunları’ndaki tek temsilcisi Hubertus von Hohenlohe Olimpiyat’ın en ilginç simalarından biri. 51 yaşında Oyunlar’ın en yaşlı ismi olan Von Hohenlohe erkekler büyük slalom ve slalom yarışlarına katılarak Olimpiyatlar’ın sadece kazanmak değil aynı zamanda mücadele etmek demek olduğunu gözler önüne seriyor.

Günlük hayatında fotoğrafçılık ve şarkıcılık yapan Hohenlohe Alman bir çiftin oğlu olarak dünyaya gelmiş. Ancak, babasının Volkswagen fabrikasındaki görevi nedeniyle Meksika'da dünyaya gelen Hubertus Meksika vatandaşı olmuş, ancak, bugün Viyana'da yaşıyor ve yılın çok küçük bir bölümünü Meksika'da geçiriyor. İlk kez 1984 Sarajevo Kış Oyunları’nda mücadele eden Meksikalı kayakçı Vancouver'da Meksika’yı 5. kez Olimpiyatta temsil ediyor ve gördüğü ilgiden son derece memnun.

“Bu ileri yaşlarda da bir takım hedefleri gerçekleştirebileceğinizin bir kanıtı. İnsanlık büyük bir ilerleme kaydetti. Artık, daha geç yaşlanıyoruz. Dolayısıyla artık eskiden gençliğimizde yaptığımız pek çok şeyi ileri yaşlarda da yapabiliyoruz. Bu yıl muhteşem bir destek gördüm. Bana Olimipyat bayrağı verdiler. Herkes bana elektronik posta yoluyla destek oluyor. Facebook'tan 957 kişi bana arkadaşlık teklif etti. Sanırım 900'ü meksikalı...”

Hohenlohe 2014 Sochi Kış Oyunları’na ise katılamayacağını söylüyor. Ama, yine de "eğer biri beni gençleştirecek bir ilaç bulamazsa" diyerek bir açık kapı bırakıyor.