Geçtiğimiz yılın Kasım ayında, İskoçya Amatör Ligi'nde oynanan Hawick United-Pencaitlend karşılaşmasında 6 kırmızı kart görerek rekor kıran Paul Cooper'ın cezası belli oldu. İskoçya Futbol Federasyonu, 39 yaşındaki futbolcunun sahalardan 2 yıl men edildiğini açıkladı.

İskoçya Amatör Lig takımlarından Hawick United'da forma giyen Paul Cooper, Kasım ayında Pencaitland'e karşı oynadıkları maçta 6 kırmızı kart görerek, ulaşılması güç bir rekora imza atmıştı. İkinci sarı kart nedeniyle oyundan ihraç edilen futbolcu, hakeme sözlü saldırısını sürdürünce üst üste 5 kırmızı kart daha görmüştü.

Cooper'ın merakla beklenen cezası ise yaklaşık 3 aylık bir aranın ardından belli oldu. İskoç Futbol Federasyonu, 39 yaşındaki futbolcunun 2 yıl müsabakalardan men edildiğini açıkladı.

Ceza hakkında yorumlarda bulunan Cooper, "Oyundan atıldığımda kendimi kaybettim. Verilen kararın haksız olduğunu düşünmüştüm ve dürüst olmak gerekirse; hakeme ağır sözler sarf ettiğimi hatırlıyorum" diye konuştu.

Cooper buna karşın, 2 yıllık bir cezayı da beklemediğini söyledi, "Maçtan sonra odasına gidip hakemden özür dilemiştim. O da özrümü kabul etmişti. Açıkçası, 6 aylık bir ceza bekliyordum. İki yıl benim için sürpriz oldu. Sanırım artık, cumartesi günleri için yeni bir uğraş edinmeliyim" diyen deneyimli futbolcu, 22 yıllık kariyerine nokta koyduğunu açıkladı.

Hawick Unıted Menajeri George Ahepherd da, cezayı ağır bulduğunu söyleyerek Cooper'a destek verdi, "O bizim için çok önemli bir futbolcuydu" diyen Shepherd,39 yaşındaki oyuncunun eksikliğini hissedeceklerini söyledi.

PEKİ COOPER 6 KIRMIZI KARTI NASIL GÖRMÜŞTÜ?
1
- Cooper, 80. Dakikada ikinci sarı kartını gördü ve ilk kırmızı kartına hak kazandı
2- Karardan memnun olmayan Cooper, hakeme memnuniyetsizliğini iletince bir kırmızı daha geldi.
3- Bağırmaya başlayan Cooper, yeni bir kırmızı kart görmek için hevesli görünüyordu. Hakem de bu isteği geri çevirmedi.
4- Cooper hakemin üstüne yürümeye ve konuşmaya devam etti ve her ne dediyse, hakemin pek hoşuna gitmedi.
5- Ve rekor... Daha önce hiçbir Britanyalı futbolcu 5 kırmızı kart görmemişti.
6- Olayların başlangıcından beş dakika sonra 6. kart da çıktı.. Ve Cooper, nihayet sahayı terk etti.