60 bin kişi izledi

A Milli Futbol Takımı, ABD Milli Takımı ile ilk kez karşı karşıya gelirken, Lincoln Stadı'nda yapılan hazırlık maçını yaklaşık 60 bin biletli seyirci izledi.

29.05.2010 - 22:01

Dünya Kupası'nda mücadele etmek için Güney Afrika'ya hareket edecek olan ABD Milli Takımı açısından, son hazırlık maçı olması nedeniyle, maça ABD'li taraftarlar da yoğun ilgi gösterdi.

Amerikalı ve Türk taraftarlar karşılaşmayı birlikte izlediler. Lincoln Stadı'na saatler öncesinden gelen pek çok taraftarın stadın park yerinde piknik yaparak eğlendikleri gözlendi.

Türk teknik direktörler Yılmaz Vural, Hikmet Karaman ve Güvenç Kurtar da Philadelphia'ya gelerek (A) Milli Futbol Takımı'nı yalnız bırakmadı. Teknik Direktör Vural, ''Milliler iyi bir mücadele ortaya koyacaklar. Philadelphia'daki atmosfer oldukça güzel. Bu tip özel karşılaşmalarda teknik direktörler takımı tanıma fırsatı bulurlar. Başarılı bir kamp dönemi geçirdiklerini düşünüyorum'' dedi.

Teknik Direktör Guus Hiddink, daha önceki iki hazırlık maçında olduğu gibi ABD karşılaşmasını da sözleşmesi henüz yürürlüğe girmediği için tribünden izledi. A Millilerin başında antrenör Oğuz Çetin saha kenarında yer alarak oyunculara taktikler verdi.

Karşılaşmayı Türkiye'nin New York Baş Konsolosu Mehmet Samsar, sanatçılar Orhan Gencebay ve İzzet Yıldızhan da tribünden izledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...