Abdi İpekçi'de ortalık karıştı

Beko Basketbol Ligi’nin 24. haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak olan Galatasaray MP-Karşıyaka maçının öncesinde büyük olaylar çıktı.

Haberler - Ntvspor 30.03.2013 - 15:59

Abdi İpekçi'de ortalık karıştı

Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Medical Park ile Pınar Karşıyaka arasında oynanacak maç öncesi olaylar yaşandı.

Abdi İpekçi Salonu'nda oynanacak karşılaşma öncesinde iki takım taraftarları arasındaki gerginlik kavgaya dönüştü. Maçın başlamasına kısa süre kala Galatasaraylı taraftarlar, Karşıyaka aleyhine tezahüratta bulundu.

Sarı-kırmızılılar, salonun küçük bir bölümünde takımlarını desteklemek üzere yer alan konuk ekip taraftarlarının bulunduğu bölüme saldırdı. Güvenlik önlemlerinin yetersiz kalması nedeniyle olaylar büyüdü. Özel güvenlik elemanlarının müdahale edemediği olaylar sırasında yaralananların olduğu gözlendi.

Çok sayıda Galatasaraylı taraftarın olaya karışması sonrası Karşıyaka taraftarları salondan çıkmak zorunda kaldı. Olaylarda yaralanan her iki takım taraftarlarına salon içinde tedavi uygulandı.

Çevik kuvvet ekiplerinin salona girmesinin ardından olaylar yatıştı. Ancak Galatasaraylı taraftarlar, zaman zaman salon dışındaki Karşıyaka taraftarlarına müdahale etmek için hamle yaptı, emniyet güçleri bunları engelledi.

HAKEMLER VE OYUNCULAR SOYUNMA ODASINA GİTTİ
Karşılaşma öncesi ısınmak için sahaya gelen her iki takım oyuncuları da yaşanan olaylar nedeniyle soyunma odasına gitmek zorunda kaldı.

Sarı-kırmızılı bazı taraftarların, Pınar Karşıyaka oyuncularına sözlü sataşmada bulunduğu görüldü.

Maçın hakemleri de salon içinde yaşanan olayların yatışması için soyunma odasına gitti.

Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Medical Park arasında sezonun ilk yarısında İzmir'de oynanan maçta ev sahibi takım taraftarlarının Galatasaray aleyhine açtığı büyük boyuttaki başı kesilen aslan posterine sarı-kırmızılılar büyük tepki göstermişti.

Sayfa Yükleniyor...