'Aç oyuncu alacağız'

Aykut Kocaman düzenlediği basın toplantısında transfer hakkında önemli açıklamalarda bulunurken hedefin aç oyuncu almadan yana olduğunu belirtti.

20.07.2010 - 15:35

'Aç oyuncu alacağız'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman transfer hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Transferde hedefi açıklayan Kocaman "Bize miladını doldurmuş futbolcular değil, takıma her anlamda katkı sağlayacak, aç futbolcular gerekiyor" dedi. Kocaman forvete transfer yapacaklarını söylerken "Forvetin merkezi için yoğun çaba sarfediyoruz. Transfer 2-3 gün içinde sonuçlanacaktır. Ofansif anlamda bize katkı sağlayacak, depar atıp oyunu ileriye taşıyacak bir futbolcu transfer etme düşüncemiz var. Transferde oyuncular konusunda problem yok. Şu an maddi konular konuşuluyor" ifadesini kullandı.

Kocaman, Krasiç hakkında ise "Krasiç gelmek istemiyorsa gelmez. Biz tavizkar olmayacağız" açıklamasını yaptı. Kocaman, Lugano'nun ilk Young Boys maçında olmayacağını fakat rövanş maçında mutlaka sahada olacağını da sözlerine ekledi.

Ntvspor.net'in Aykut Kocaman'ın basın toplantısından derlediği önemli açıklamalar şu şekilde:

AÇ OYUNCU İSTİYORUZ
Kocaman "Young Boys maçları hem bizim hem de Türkiye için çok önemli. Endişeli bir ortam yaratılıyor. Endişeli ortamı anlayabiliyorum. Ancak oyuncularımızı toparlayabilsek çok önemli bir adım atacağız. Transferlerle ilgili olarak düşüncem "Fenerbahçe son yıllarda isim olarak çok önemli transferler yaptı. Bu çok anlaşılabilir durum. Ancak geçen seneden beri ve bu sene itibariyle şu dönüşümü yapmak zorundayız. Fenerbahçe'ye gelmeden önce miladını durdurmuş isimler değil, kulübe birşeyler katması gerektiğini düşünüyorum. Markete gidip de bir şey almaya benzemiyor transfer etmek. Bazen oyuncuların seçeneği olmuyorsunuz bazen oyuncuyla anlaşıyorsunuz bu kez kulüp sorun çıkartıyor. Amaç transferse çok kolay transfer yapabiliriz. Ama biz zoru istiyoruz. Gelecek futbolcu her konuda takıma katkıda bulunmalı. Fenerbahçe bütün organlarıyla transfer için yoğun çaba gösteriyor. Transfer olmasa bile oyuncularımızın toplarlanmasıyla geçen seneden daha iyi olacağız. Bize aç oyuncu gerekiyor. En önemli kriterimiz değer katabilen, uyum sorununu hemen atlatabilecek bir transfer yapmak. Buradan giderken de Fenerbahçe'nin kasasına bir şeyler katabilmeli" ifadesini kullandı.

Kocaman "Bizim ilk amacımız elimizdeki futbolcuları tekrar eski havalarına kavuşturmak. Her olayı kötümser olarak bakmamalıyız. Bunda medyaya da büyük iş düşüyor. Kulübü seven, antrenmanı seven oyuncularla devam etmek istiyorum. Bunun içinde Guiza ne kadar yer alıyor bunu ileride göreceğiz" dedi.

KAZIM KONUSUNDA KARARI VERECEĞİZ
"Esas olan tek yıldız Fenerbahçe'nin markasıdır. Yıldız oyuncularımız sadece araçtır" açıklamasını yapan genç teknik adam "Takımın bütünlüğünü korumak adına Carlos ve Kazım ile zamanında yolların ayrılması o gün için önemli bir adımdı. Sezon başı itibariyle Kazım geldi, şansını deniyor ve durumuna yine bakacağız. Kararı vereceğiz. Bu konu her futbolcu için geçerli. Dünkü Kazım harikaydı. Kazım dünkü gibi oynadığı sürece sorun yok" ifadesini kullandı.

DÖNÜŞÜMÜ MUTLAKA YAPACAĞIM
Alex'in orta sahada oynayıp tek forvetle sahaya çıkılması üzerine gelen bir soruyu "Uzun bir zamandan oluşan bir yapıyı bir anda tersine çevirmek bugünlerde yapılacak durum değil. Dönüşümü yapacağım ama bu zaman alacak" şeklinde yanıtlayan Aykut Kocaman "Futbolun içinde sonuçlara hazır bir insanım. Başarısız sonuçlar olsa da buna da hazırız. Sporda her şey olabilir. 5-2'lik maçın ilk yarısındaki oyun kabul edilebilir gibi değil. Bu kadar güçsüz bir görüntü, aciz bir görüntü bize yakışmadı. Bu normal bir görüntü değildi" dedi.

EMRE'YE DESTEK OLACAĞIM
Kocaman antrenmanda sahayı terk eden Emre için "Emre öfkeli bir oyuncu. Zaman zaman bunu daha fazla hale getirebiliyor. Kontrol edilebildiği sürece öfke konsantrasyonu artıran bir özelliktir. Oyunculardan en çok istediğim şey benim söylediklerime gayret göstermeli. Emre bu durumu gerçekleştiriyor. Bunu yaptığı sürece ben ona destek olacağım. Öfke kontrolü takıma zarar vermeye başladığı zaman onunla farklı uygulamalara girebiliriz" ifadesini kullandı.

KALECİ TRANSFERİ OLABİLİR
Kaledeki sıkıntı hakkında da açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman "Volkan Demirel ülkemizin en iyi kalecisidir. Arkasındaki oyuncuların da kaleye yakınlaşma zihniyetini geliştirmek lazım. Mert bir alternatif olma arzusunu ortaya koydu. Duruma göre kaleci transferi de olabilir. Planlarda var" dedi.

2-3 GÜN İÇİNDE YENİ TRANSFER GELECEK
"Forvetin merkezi için yoğun çaba sarfediyoruz. Transfer 2-3 içinde sonuçlanacaktır. Ofansif anlamda bize katkı sağlayacak, depar atıp oyunu ileriye taşıyacak bir futbolcu transfer etme düşüncemiz var" açıklamasını yapan genç teknik adam "Gelecek yılları planlamak adına takım yıldızı gerekmeye başladı. Fenerbahçe kendi yıldızlarını yaratmalı" açıklamasını yapan Kocaman "Basit top kaybı yapan bir takım yok. Pas futbolun en önemli özelliği. Oyuncular mesafe anlamında sahanın yer yerini kullanmalı. Fizik kalitesi artarken oyun alanını genişletmek lazım" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...