NTV

Ada bu polemiği konuşuyor

Ntvspor

Spor

Manchester City Arsenal maçından sonra Wenger, Hughes'un elini sıkmayınca polemik savaşı başladı

İngiltere Lig Kupası’nda Manchester City'nin Arsenal'i farklı yendiği maç sonrası City menajeri Mark Hughes ile meslektaşı Arsene Wenger arasında polemik yaşandı. Hughes maç sonunda elini sıkmayan Wenger'i eleştirdi.

Manchester City'nin 7 maçlık beraberlik serisine Arsenal karşısında son vermesinin ardından iki takımın menajerleri karşı karşıya geldi. City menajeri Mark Hughes maçın ardından elini sıkmak için meslektaşı Arsene Wenger'in yanına gitti. Ancak Wenger Hughes'a karşılık vermedi. Eli havada kalan Hughes maç sonrası Wenger'e sert eleştiriler getirdi. Fransız menajeri büyük bir nezaketsizlik yapmakla suçlayan Hughes "Wenger kazandığı zaman nasıl mutlu oluyorsa yenilgiyi hazmetmesini de bilmeli. Yenildiğimiz zaman hepimiz üzülüyoruz. Ancak her zaman meslektaşınıza elinize uzatmalısınız" diye konuştu. Wenger ise Hughes ile tokalaşmak zorunda olmadığını savundu.

Maç sonrası tokalaşmanın profesyonel bir nezaket olarak görüldüğü hatırlatılan Fransız teknik adam "Bende bu tür bir nezaket yok" ifadesini kullandı.