Kariyerine İnegölspor’da başlayan ve 2006/06 sezonunun devre arasında kariyerinde büyük bir dönüm noktası yaşayarak Gaziantepspor’dan Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Güleç, Denizlispor’da kiralık olarak oynadığı yarım sezonun ardından bir sezon Bursaspor’da forma giydi. Sezon başında Kasımpaşa’nın kadrosuna katılan 25 yaşındaki golcü futbolcu "Paşa" ile devam eden sözleşmesini iki yıl uzattıktan sonra NTVSPOR.NET’in sorularını yanıtladı. Kasımpaşa’da çok mutlu olduğunu ifade eden Gökhan, "Bu ligde adalet varsa ilk 10 takım arasında yer alırız" diyerek Kasımpaşa’nın yakaladığı çıkışı sürdüreceğine inandığını ifade etti. Ligin en renkli teknik adamıyla çalıştığına inandığını söyleyen Gökhan Güleç, her futbolcu gibi bir gün Ay Yıldızlı formayı giymek için çalıştığını ifade etti.

"POZİTİF BİR FUTBOL OYNUYORUZ"
Gökhan sezon başında Kasımpaşa’ya transfer oldun. Kasımpaşa sezonun başında 6 maçta 6 mağlubiyet almış bir takımdı ve düşme hattına demir atmıştı tabiri caizse. Takımın başına Yılmaz Vural geldikten sonra takımda müthiş bir çıkış yaşandı ve şu anda 27 puanı var takımın ve sezon sonunda Kasımpaşa nerede olur?

Sezonu ilk 10 içinde bitireceğimizi düşünüyorum. Diğer takımlara baktığımızda pozitif bir futbol oynayan takım olduğumuzu düşünüyorum. Futbolun adaleti varsa ilk 10 içinde oluruz.

"TEKKE VE JO’YU ÇOK BEĞENİYORUM"
En beğendiğin Türk ve yabancı oyuncu kim?

En beğendiğim Türk futbolcu Fatih Tekke, en beğendiğim yabancı oyuncu ise Galatasaraylı Jo.

"BANA BURADA GÜVENİYORLAR"
Kasımpaşa ile 2 yıl daha mukaveleni uzattın. Gökhan Güleç’in bundan sonraki hedefi nedir?
Bundan önceki kulüplerde bir takım sıkıntılar yaşadım. Burada kulübün iyi yönetildiğini gördüm ve bana güvenen insanları gördüm bu yüzden de mukavelemi 2 yıl daha uzattım. Bu yüzden de çok mutluyum.

"BENİM DE HAYALİM AY-YILDIZLI FORMA"
Milli takım ile ilgili düşüncelerin neler?

Her futbolcu gibi benim de hedeflerim arasında milli takım var.

"HOCAM SAYESİNDE ARKADAŞ ORTAMIM DA RENKLENDİ"
Yılmaz Vural hakkında neler düşünüyorsun?

Yılmaz hoca çok renkli bir insan. Çok espirili ve onunla beraber çalıştığım için benim de arkadaş ortamımda anlatacak bir çok şeyim var hocamızla ilgili.

Türkiye'nin en renkli futbol adamı kim?
Tartışmasız Yılmaz Vural.

Hiddink’in milli takımın başına gelmesini nasıl değerlendiriyorsun?
Milli takımın başına yerli ya da yabancı gelmesi önemli değil, Türkiye’yi yönetenlerin kabuk değiştirmesi gerekir. Gerekirse Türkiye’yi yönetenler yabancılaşsın.

Sana göre en centilmen futbolcu kim?
Daha önce Ergün Penbe’ydi, şu anda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Serhat Gülpınar.

Sana göre en hırslı futbolcu?
Tabiki takım arkadaşım Emre Toraman