Adebayor kalıyor

Manchester City Menajeri Roberto Mancini, Togolu golcü Emmanuel Adebayor ile yollarını ayıracakları yolundaki haberleri yalanladı. Mancini, yeni sezon için kadroyu nokta transferler ile güçlendirmek istediklerini ifade etti.

Ntvspor 01.06.2010 - 10:47

Adebayor kalıyor

Manchester City'nin, yeni sezon öncesi büyük bir transfer çılgınlığı başlatması bekleniyordu. Ancak menajer Roberto Mancini, elinde sadece ‘küçük bir liste’ olduğunu söyledi. Takımından memnun olduğunu ifade eden Mancini, nokta atışlarla ilerleme sağlamayı planladıklarını vurguladı. City'nin listesindeki ilk isimse, Wolfsburg'un Bosnalı forveti Edin Dzeko.

City yönetiminin dzeko için 40 milyon euroyu gözden çıkarması, Togolu golcü Emmanuel Adebayor ile yolların ayrılacağı söylentilerini de beraberinde getirdi. Bu sezon 26 Premier Lig maçında 14 kez ağları havalandıran Adebayor ile Milan'ın yakından ilgilendiği biliniyor. Ancak Mancini, golcü futbolcuyu bırakmaya niyetleri olmadığını söyledi.

İtalyan menajer; “Takımdaki pekçok oyuncunun yeni transfer edildiğini unutmamak gerekiyor. Oyuncularımıza kaynaşmaları için şans tanımalıyız. Adebayor da onlardan biri. Kulüp henüz Adebayor için resmi bir teklif almadı. Böyle bir teklif gelse de, kendisini satmayı düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Mancini, takımın Arap patronları çok zengin olsa da, sırf bu yüzden ilgilendikleri bazı futbolculara değerlerinden fazla ödeme yapmak istemediklerini de söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...