Adnan Polat: Arzu ettiğimiz yerde değiliz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, lider olmalarına rağmen, futbol takımının durumundan memnun olmadığını söyledi.

27.02.2010 - 12:42

Başkan Polat, sarı-kırmızılı kulübün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul toplantısında, kulüp faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Galatasaray Futbol Takımı'nda değişim süreci yaşadıklarını dile getiren Polat, ''İki sene önce şampiyon olduk. Şu anda ligde lideriz. Ancak aldığımız neticelerden hiç memnun değiliz. Atletico Madrid'e elendik. Geçen sezon UEFA Kupası'nda final oynayacakken 12 sakat nedeniyle Hamburg'a elenmiştik. Florya'da ahenkli bir çalışma ve kolej havası var. Güzel bir ortam var. Ama arzu ettiğimiz yerde değiliz'' dedi.


Adnan Polat, Galatasaray için Türkiye Ligi ve kupa şampiyonluğunun olağan olduğunu vurgulayarak, ''İkincilik dahi bizim için başarısızlıktır. Arzu ettiğimiz durumda değiliz. Ancak bu sezon şampiyon olmak istiyoruz. Olabileceğimize de inanıyorum. Gelecek sezon bizim yeni stadımızda Şampiyonlar Ligi'ni yaşamamız lazım'' şeklinde konuştu.

Bu sezon büyük transferler yaptıklarını ve bunlara 5-7 milyon dolarlık bonservis bedelleri ödediklerini anlatan Adnan Polat, belirli vadelerde yapılan bu transferlerde, oyuncuların kulüplerinin banka teminat mektupları istememesinin, Galatasaray'a olan güvenin göstergesi olduğunu söyledi.

''KULÜP, 5 SENE İÇİNDE ÜZERİNDEKİ YÜKTEN KURTULACAK''
Adnan Polat, Galatasaray'ın yol haritasını çıkardıklarını dile getirerek, mali yönetimin bir disiplin içinde yürütülmesi halinde kulübün 5 yıl içinde üzerindeki yükten kurtulacağını savundu.

Kulübün gelecek yıldan itibaren 150 milyon dolarlık gelire sahip olacağını kaydeden Polat, bu gelirlerle birlikte 5 yıl içinde kulübün özellikle profesyonel futbolda üst düzeyde yarışmacı bir hale geleceğini söyledi.

Galatasaray'ın kimsenin cebinden yönetilemeyeceğini anlatan Adnan Polat, ''Galatasaray kendi kaynaklarıyla ayakta durmalı. Yöneticilerin cebinden verilecek paralarla kulüp ipotek altına alınmaz. Bizim yönetim anlayışımız bu'' ifadesini kullandı.

''155 MİLYON DOLARLIK SPONSOR''
Başkan Polat, kulübün sponsorluk gelirlerinin 55 milyon dolardan 155 milyon dolara yükseldiğini açıkladı.

Üç önemli projelerinin bulunduğunu hatırlatan Polat, GS TV, GS Bonus ve GS Mobile'dan bu yıl için 13 milyon dolar gelir elde etmeyi hedeflediklerini anlattı.

Adnan Polat, kulübe ait bazı şirketlerini pasif hale getirdiklerini, bazılarını ise sattıklarını belirterek, ''10 milyon dolar zarar eden Beylerbeyi A.Ş'yi sattık. Galatasaray Avrupa Gmbh'ı pasif hale getirdik. Sigorta A.Ş'yi, Galatasaray İletişim A.Ş. haline getirdik. Bu değişimlerle birlikte büyük giderlerden kurtulduk'' dedi.

''SPORTİF A.Ş. İLE FUTBOL A.Ş. NİSAN AYI SONUNDA BİRLEŞECEK''
En büyük hedefleri olan Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş'nin birleştirme sürecinin başladığını anlatan kulüp başkanı Polat, bunun nisan ayı sonunda gerçekleşeceğini kaydetti.

Polat, bunun için bankalardan 70 milyon dolar kredi aldıklarını hatırlatarak, bu paranın başka bir yerde kullanılmayacağını vurguladı.

Galatasaray Bonus Kart'ın 45 bin satış rakamına ulaştığını belirten Polat, bankalarda kart kalmadığı için 40 kişinin şu anda kart beklediğini dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...