'Advocaat Belçika'yı çalıştıracak'

Hollanda'nın De Telegraaf gazetesi, Zenit Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın Belçika Milli Takımı'nın başına geçeceğini yazdı.

03.06.2009 - 11:58

'Advocaat Belçika'yı çalıştıracak'

İSTANBUL - Belçika Milli Takımı'nın başına Rusya'nın Zenit Saint-Petersburg takımını çalıştıran ollandalı eknik direktör Dick Advocaat'ın getirileceği belirtildi.

Hollanda'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden De Telegraaf'da yer alan habere göre, Advocaat, ulübün kendisine 2 yıllık iyi bir sözleşme önerdiğini ancak bunu kabul etmediği söyledi.

De Telegraaf, Advocaat'ın, ''Kulüp yöneticilerine bunun mümkün olmadığını, Belçika Futbol Federasyonu'na milli takımı çalıştıracağıma yönelik söz verdiğimi belirttim. Ben Belçika Milli Takımı'nın başına geçtiğim güne kadar kendimi Belçika Milli Takımı etrafında veya maçlarda göstermeyeceğim. Bu konuyla ilgili de herhangi bir basın açıklaması yapmayacağım. Çünkü şu an milli takımın başındaki Anderlecht'in eski hocası Frank Vercauteren'i rahat bırakıp görevini yerine getirmesini istiyorum'' dediğini yazdı.

Öte yandan Belçika Futbol Federasyonu ile henüz sözleşme imzalamayan Dick Advocaat'ın, ''Çok acil değil, sözleşme bir formalitedir. Zaten ben seçeneğimi yaptım'' yorumunda bulunduğu kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...