Advocaat'tan iddialı açıklamalar

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Dick Advocaat, Hollanda Teknik Direktörü sıfatıyla basın mensuplarının karşısına çıktı. Advocaat, Lüksemburg ile oynayacakları maç öncesi gruptan çıkacaklarına hala inandığını dile getirdi.

Ntvspor 07.06.2017 - 11:08

advocaat.jpg

Son Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edemeyen Hollanda, Rusya'nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası'na da katılamama tehlikesiyle karşı karşıya. Zira Portakallar, A Grubu’nda lider Fransa'nın 6 puan gerisinde 4. sırada yer alıyor. Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra, Danny Blind'in yerine Hollanda Milli Takımı’nın başına geçen Dick Advocaat, Lüksemburg maçı öncesi, yardımcısı Ruud Gullit ile kameraların karşısına geçti. Advocaat, kötü durumda olmalarına karşın gruptan çıkacaklarına inanıyor

Advocaat “Şu anda önemli olan iyi futbol oynamak değil; bize gereken puanları toplayabilmek Buna Lüksemburg maçıyla başlamak zorundayız. Daha sonra Fransa ve Bulgaristan ile çok önemli 2 maça çıkacağız. Hala umudumuz var. Insanların son dönemde Hollanda futboluna nasıl baktığını biliyorum. Her şeye karşın, bu gruptan çıkmak için yeterli kaliteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Grup hala her türlü sonuca açık" dedi.

Ruud Gullit de, takımın Fildişi Sahili ve Fas ile oynanan hazırlık maçlarında çok olumlu sinyaller verdiğini vurguladı Yeniden toparlanma aşamasına girdiklerini düşünen Gullit de, Advocaat gibi umut dolu mesajlar verdi.

Sayfa Yükleniyor...