MERT AYDIN – Milli maç heyecanını duymaya başlamışken geldi sel felaketi. Açıkçası Dünya Kupası finallerine gidip gitmemek sanki bir sorun olmaktan çıktı gözümüzde. Yaşanan felakete neden olan usulsüzlükleri, ihmalleri politik jargonun en pespaye klişeleriyle başkalarının üzerine atmayı kurtuluş sayanları gördükçe her şeyin boş olduğunu fark ettik. Daha maç başlamadan sonuç ne olursa olsun galibiyeti de yenilgiyi de abartmamanın gereğine inandım.

İlişkili Haberler


Sezona formda giren isimlerin yoğunlaştığı ilk atakta gole ulaştık. 4. dakikada sağda Tuncay-Gökhan birlikteliği ve sağ bekin ortasında Semih dokundu. Savunmadan seken topa Emre sert vurdu: 0-1.

Bu golle oyunun temposunu kontrol etmemiz, daha sakin oynamamız gerekiyordu. Yok tam tersi oldu. Geriye yaslandıkça yaslandık, rakibi davet ettikçe ettik. 25’te Servet’in çok da gerekli olmayan faulü Salihovic’in harika frikiğini getirdi: 1-1.

Sinirler bozuldu; Fatih Terim sinirlenip atıldı. 33’te Önder’in vahim hatası Misimovic’e pozisyon verdi. Misimovic, Volkan’ı çalımladı ama sıfıra indi. Vuruşunu Ceyhun çıkardı.

İkinci yarıya 2 değişiklikle başladı milli takım. Önder ve Hamit çıktı. İsmail sol beke geçti ve Hakan stopere konuşlandı. Hamit’in yerine giren Sercan forvete, Tuncay ise sağ kenara gitti.

53'te Sercan karşı karşıya kaleciye nişanladı. Dönen topa Gökhan vurdu ama kaleci kornere çeldi. 55'te Hakan'ın uzaktan denemesi de kalede eridi. Yavaş yavaş baskıyı arttırıyorduk.

Ancak 60. dakikadan sonra baskımız sönmeye Bosna kontraları kalemize daha çok gelmeye başladı. İkinci yarının başındaki oyun zenginliğimiz gitti. 80'de Dzeko'nun yayda göğsüyle indirip kaleye gönderdiği top az farkla dışarı gitti.

83'te soldan Arda ortaladı. Uzak direkte Gökhan'ın kafası dışarı yönlendi. 87'de Arda önüne boşluk açtı. Yaydan şutladı. Direkten dönen top yine üzdü. 88'de Tuncay'ın şutu Supic'te kaldı.

BOSNA HERSEK-TÜRKİYE: 1-1
Hakemler: Olegario Benquerenca, Jose Silva, Joao Ferreira (Portekiz)
Bosna Hersek: Supic, Spahic, Nadarevic, Muratovic (61 Pjanic), Rahimic, Jahic, Misimovic, Salihovic, Ibisevic (69 Muslimovic), Ibricic (79 Vladavic), Dzeko
Türkiye: Volkan, Gökhan, Önder (46 İsmail), Servet, Hakan, Hamit (46 Sercan), Ceyhun, Emre, Arda, Tuncay, Semih
Goller: Salihovic (25)/ Emre (4)
Sarı Kartlar: Rahimic, Pjanic, Supic/ Emre, Arda, Ceyhun, Semih

Eleme gruplarında toplu sonuçlar, puan durumları, fikstür ve tüm haberler.