Ali Dürüst: Yabancı kuralında şu an için bir kısıtlama yok

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Ali Dürüst; yabancı oyuncu sınırı tartışmaları ve Video Hakem Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 07.11.2017 - 18:00

Ali Dürüst: Yabancı kuralında şu an için bir kısıtlama yok

beinsports'a konuşan Ali Dürüst, Video Hakem Sistemi konusunda "Online ve offline çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların sonucuna göre bağımsız bir kuruluş bize hazır olduğumuzu söyleyecek. Hazır olunca da sisteme geçeceğiz. Tabii hakem hataları olacak ama Video Hakem uygulaması, önemli ceza sahasındaki hareketlerde futbola da sıkıntı vermeden ve akışı önlemeden tedbir olacak" ifadelerini kullandı.

Ali Dürüst, yabancı kuralı tartışmalarıyla ilgili ise "Federasyon ile Kulüpler Birliği'ni ayrı düşünmemek lazım. Federasyon, kulüplerin federasyonu. Zaten 2 sene önce bu karar kulüplerle beraber alındı. Türk futbolu daha iyi olsun diye alındı. Bugün için kısıtlama diye bir düşünce yok. Ancak kulüplerle bir araya gelip, acaba alt yapıdan gelen oyunculara daha fazla forma verilebilir mi diye hep beraber görüşeceğiz. Kulüpler Birliği Başkanı (Dursun Özbek) bununla ilgili bir açıklama yapmış. TFF Başkanı (Yıldırım Demirören) ile yakın temas içindeler. Türk futbolu için hayırlı olan yapılacak. Ama bugün için bir kısıtlama söz konusu değil" dedi.

Sayfa Yükleniyor...