Abdürrahim Albayrak, Sivasspor maçı sonrası konuştu

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Sivasspor'a 2-1 yenildikleri kupa maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı 20.05.2015 - 05:53

Abdürrahim Albayrak, Sivasspor maçı sonrası konuştu

SİVAS - Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Sivasspor'a 2-1 kaybedilmesine rağmen Ziraat Türkiye Kupası'nda finale çıkılan maç sonrası konuştu.

Stat çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Albayrak, zor bir maç olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Allah bana rahat maç izlemeyi nasip etmemiş. Golleri yedikten sonra Sivasspor saldırmaya başladı. Hakikaten o zaman 'elim ayağım boşaldı' diyebilirim. Zor maç oldu. İlk başta net fırsatlar yakaladık atamadık. Direkten dönen net fırsatlarımız vardı, atsaydık daha sakin olacaktı ama son dakikalarda ortam gerildi. Finale çıktık, mutluyuz." 

MAÇ SONUNDA YAŞANAN GERGİNLİK

Maçın bitiş düdüğünün ardından yaşanan olayların sorulması üzerine Albayrak, şunları kaydetti:

"Edindiğim bilgiye göre, pozisyon penaltı. Ben hakemlerle ilgili hiçbir şey söylemedim. Sahada hakem vardı. Penaltıyı hakem verdi. Penaltıyı veren ben değilim. Hakem verdi, biz de gole sevindik. Bu tip olaylarla Galatasaray ile Sivasspor'un arasını açmaya kimse çalışmasın. Sahalarda ufak tefek olaylar olur. Gönül istemezdi böyle şeylerin olmasını. Çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Maç bitti, kazanan biz olduk. Sivasspor'u tebrik ediyorum. "

'GS-FB FİNALİ İSTENİYOR' ALGISI

"Kamuoyunda Fenerbahçe ve Galatasaray finali oynatılacak diye bir algı var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine Albayrak, "Böyle bir şey olabilir mi? 'Fenerbahçe-Galatasaray final oynasın' böyle bir şey yoktur. Bugüne kadar başka takımlar da kupayı aldı. O yüzden saygı duymak lazım" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...