Altay'da direkt çıkma umudu

Bank Asya 1. Lig'de kendi evinde Ç.Rizespor'a mağlup olarak zirve yolunda yara alan Altay'da profesyonel şube başkanı Niyazi Konuşmaz, alınan mağlubiyete rağmen ilk iki içinde yer alacaklarını söyledi.

09.03.2009 - 14:18

Asya 1. Lig'de evinde Çaykur Rizespor'a 2-1 mağlup olan Altay'ın profesyonel şube başkanı Niyazi Konuşmaz, ''Kalan 9 maç sonunda ilk iki sıra içinde yer alacağız'' dedi.

Konuşmaz, Çaykur Rizespor maçını kazanmak istediklerini, ancak oyun içerisinde üstün olmalarına rağmen sahadan puansız ayrıldıklarını söyledi.

Maç içinde rakiplerinin çok fazla kalelerine gelmediğini anlatan Konuşmaz, ''Bizim kaçırdığımız goller vardı. Çok basit goller yedik. Maçın son anlarında verilmeyen bir penaltımız var gözüküyor. Kasımpaşa ve Karşıyaka'nın puan kaybettiği haftada sahadan galibiyetle ayrılmamız iyi olacaktı. Ligde önümüzdeki maçlarda her türlü sonuç çıkabilir. Kalan 9 maç sonunda ilk iki sıra içinde yer alacağız'' diye konuştu.

''HAKEM HATALARI FUTBOLUN DOĞASINDA VAR''
Hakemlerin hata yapabileceğini ifade eden Konuşmaz, ancak dünkü karşılaşmada görev yapan Zafer Demir'in çok hata yaptığını, bunun üzerine de maç sonunda tepkiler olduğunu söyledi.

Konuşmaz, Futbol Federasyonunun ve kurumlarının kötü niyetli olmadığını bildiklerini belirterek, ''Futbol Federasyonu kimseye ayrımcılık yapmaz. Avrupa'da hakem hataları olduğu zaman itiraz eden bile olmuyor. Ancak Türkiye'de yaygara kopuyor. Biz de böyle şeyler yapabiliyoruz. Bu Türkiye'nin kanayan yarası. Buna bir çözüm bulmak lazım. Galatasaray kulübü daha önce yaptığı açıklamayla 'federasyon gitsin' dedi. Böyle olursa bize federasyon dayanmaz. Kim gelirse gelsin, hakem hatası olacaktır. Hakem hataları futbolun doğasında var. Biz Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve ekibine çok güveniyoruz ve inanıyoruz. Hepsi dürüst insanlar'' dedi.

MADDİ SIKINTI
Dünyada yaşanan ekonomik krizin etkilerinin Türkiye'de de görüldüğünü hatırlatan Konuşmaz, futbolcuların geçen hafta aldıkları ''idmana çıkmama'' kararının ardından takımın birlik beraberlik içinde yoluna devam ettiğini söyledi.

Konuşmaz, ''Futbolcular genç arkadaşlar, hata yapma şansları var. Bizler bunu en aza indirmek ve beraberliği yakalamak için çalışıyoruz. Hakem hatalarının olacağı gibi yönetim ve futbolcular bazında biz de hatalar yaptık'' diye konuştu.

Şu an için takıma prim borçlarının olmadığını ifade eden Konuşmaz, bugüne kadar Altay kulübünden kimsenin alacağının kalmadığını, futbolculara yapılması gereken ödemelerin de yapılacağını kaydetti.

Konuşmaz, bu sezon Altay'da kiralık olarak forma giyen yabancı futbolcuları Tiago'nun bonservisinin alınması için gerekli paranın 3 eşit taksitte ödenmesi için kulübüyle anlaşıldığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...