Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, Polonya Milli Takım stoperiyle anlaşmak üzere olduklarını söyledi.

Transfer çalışmalarına başladıklarını ve bugün bir yerli bir de yabancı oyuncuyla görüştüklerini anlatan Gökçek, ''İki oyuncuyla bugün görüşüyoruz. Kendileri bugün buradalar. Aşağı yukarı anlaştık. Biri yerli, biri yabancı. Rahatlıkla söyleyebilirim, Polonya Milli Takımı'nın stoperi ile anlaşmak üzereyiz. Bu hafta içeresinde transferi tamamlayacağız'' diye konuştu.

Genç oyuncular dışında, ilk etapta 5 oyuncu almayı planladıklarını belirten başkan Ahmet Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hocamızın bize verdiği rapor doğrultusunda göndereceğimiz oyuncular var. Onlarla ilgili de kendi menajerlerine durumu bildirdik. Bu arkadaşlarımızı bonservissiz göndermeyeceğiz. Bonservis bedelini getirerek ayrılabilirler veya anlaşacakları kulüplerdeki diğer oyuncularla takas yoluna gidebileceğimizi ifade ettik. Bu yönde transferimiz devam ediyor.''

VEDERSON GÜNDEMDE
Ankaragücü Kulübü Başkanı Gökçek, Fenerbahçeli Gökçek Vederson'un transfer listelerinde bulunduğunu söyledi.

Vedersonun kendisiyle de görüştüklerini açıklayan Gökçek, ''Kendisi gelebileceğini ifade etti. Menajerini davet ettik ve bu hafta içerisinde gelecek'' dedi.

KADRODAKİ OYUNCULAR
Ahmet Gökçek, kadrodaki yabancı oyuncular Rothen, Vittek ve Geremi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Rothen'e tekliflerini sunduklarını ifade eden Gökçek, konuyla ilgili şunları söyledi:

''Rothen için bugün veya yarın net bir bilgi gelecek. Vittek'in kulübüyle girişimlerimiz devam ediyor. Bonservis bedelinde biraz indirim yaptılar. Biz, biraz daha zorluyoruz. Dünya kupasından önceki zamana kadar vaktimiz var. Görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah Vittek kadromuzda kalacak. Geremi ile ilgili herhangi bir gelişme yok. O konuda son kararı hocamız Ümit bey verecek. Eğer kalmasını isterse, biz yönetim olarak elimizden gelen fedakarlığı yapacağız.''

Bu arada, başkan Gökçek'in transferinde büyük yol katettiklerini ifade ettiği Polonya Milli Takım stoperinin Michal Zewlakow olduğu öğrenildi.