Ankaraspor Rober'e emanet

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Ankaraspor, 'deli' lakaplı Alman teknik adam Jurgen Rober ile sözleşme imzaladı.

20.06.2009 - 16:12

Ankaraspor Rober'e emanet

ANKARA - Ankaraspor, Alman teknik direktör Jurgen Rober ile sözleşme imzaladı.

Kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek, Jurgen Rober, menajerler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Alman teknik adam, imza töreninden önce yaptığı açıklamada, önceki takımı Herta Berlin ile Ankaraspor'un renkleri dahil birbirlerine çok benzediğini belirterek, ''İki kulüp arasındaki en büyük fark, Ankaraspor'un inanılmaz tesisleri var. Böylesine bir tesise sahip kulübün futbolcularının buna layık olmaya çalışmaları lazım'' dedi.

Herta Berlin'i, 2. ligden önce birinci lige sonra da Şampiyonlar Ligi'ne taşıyan Rober, başarı için tesisin önemine dikkati çekerek, ''Böylesine bir tesisi ilk kez burada gördüm. Herta'da böyle bir tesis yoktu, ancak yine de başardık. Burada başarmak daha da kolay olacak'' diye konuştu.

Ankaraspor'da taraftar azlığıyla ilgili bir soruya ise Rober, ''Herta Berlin'in başına geldiğimde 3 bin taraftara oynuyorduk, ancak daha sonra gelen başarıyla beraber taraftar sayısı katlanarak arttı. 73 bin taraftara oynadığımızı hatırlıyorum ve bu burada da böyle olacak'' yanıtını verdi.

Futbolla yatıp kalktığını ve bunun Almanya'da herkes tarafından bilindiğini ifade eden Alman teknik adam, ''Ben 24 saat futbolla yaşarım. Bunu bütün Almanya bilir. Hatta bana 'deli' lakabı bile taktılar. Ancak başarı için delilikle akıllılığın ortasını bulmak gerekiyor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...