Antalyaspor Başkanı'ndan 'teknik direktör' sorusuna ilginç yanıt

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, "Ligde kötü sonuç alınması halinde teknik direktör Morais ile yolların ayrılmasını düşünür müsünüz?" sorusuna, "Türkiye'de 'Hocamızın arkasındayız' denince, hoca paketlenmiş gitmiş demektir" karşılığını verdi.

Haberler - DHA 29.09.2016 - 17:48

Antalyaspor Başkanı'ndan 'teknik direktör' sorusuna ilginç yanıt

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Hasan Subaşı Tesisleri'nde, yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenledi. Kulübün mali yapısı hakkında değerlendirme yapan Öztürk, Antalyaspor'u daha iyi yerlere taşımak için devam edeceklerini söyledi. Geçmiş dönemde alınan kararların çoğunda tek imza bulunduğunu anlatan Öztürk, yönetim olarak gördükleri ve tespit ettiklerini en iyi şekilde açıklayabilmek için toplantı düzenlediklerini dile getirdi. 

Sportif açıdan lige iyi başlangıç yapamadıklarını aktaran Öztürk, "Daha 5 hafta geçti. Biz kesinlikle başarının geleceğini düşünüyoruz. Daha uzun bir dönem var. Bu seneyle ilgili başarı beklentisi fazla olmaması gerektiğini söylemiştik. Mali sorunlar sportif anlamda da geçerli. Oradaki çarpıklıklardan oluşan, bu döneme kadar gelmiş sıkıntılar var. Bunlar bir anda değişmiyor. Teknik kadronun, futbolcunun doğru karar mekanizması ve hiyerarşi bakımından doğru mantığa oturması da zaman alıyor" dedi.

Öztürk, bir gazetecinin "Ligde kötü sonuç alınması halinde teknik direktör Morais ile yolların ayrılmasını düşünür müsünüz" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Türkiye'de 'hocamızın arkasındayız' denince, hoca paketlenmiş gitmiş demektir. Hocamızın değerinin farkındayız. Bu süreci hocayla ve bu futbolcularla değiştirebileceğimize inanıyorum. Buradan oyunculara söylüyorum, oyunculara çok büyük emek harcamak düşüyor. Sahada olanlar onlar. Bu iş sahada bitiyor. Doğru yönetim lazım saha içinde ve dışında. Biz yönetim olarak yaptıklarımız ortada, bundan sonrası oyuncular. Herkes maaşını zamanında alıyor. Biz yönetim olarak başarılı portre çiziyoruz, ama sportif başarı gelmesi lazım. Oyuncular da tek tek yüksek performanslarını sergileyecek ve kulübü en üst seviyeye taşıyacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...