Antep’te maç öncesinde gerginlik

Spor Toto Süper Lig’de lider Galatasaray’ın Gaziantepspor’la oynayacağı maç öncesinde iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşandı.

28.04.2013 - 17:06

Antep’te maç öncesinde gerginlik

Karşılaşmanın oynanacağı Kamil Ocak Stadyumu çevresinde öğleden sonra toplanan Galatasaray ile Gaziantepspor taraftarları arasında sözlü tartışma çıktı. Gruplar daha sonra birbirlerine taş atmaya başladı.


Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin uyarısına rağmen dağılmayan taraftarlar ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Polis ekipleri, taraftarlara copla müdahalede bulundu. Olaylarda bazı taraftarlar hafif şekilde yaralandı.

Öte yandan, Galatasaray taraftarları polis eşliğinde stadyuma geldi. Bu esnada stat girişinde de kısa süreli gerginlik yaşandı.

Polis, taraftarları oluşturulan güvenli bölgeden stadyuma aldı.

ÖZEL GÜVENLİKTEN BİBER GAZI
Öte yandan, stat içinde de istenmeyen olaylar meydana geldi.

Kale arkası tribününde bulunan sarı kırmızılı taraftarlarla özel güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Güvenlik görevlilerinin biber gazı sıkması üzerine taraftarlar sahaya indi. Olaylar sırasında baygınlık geçirenler oldu.

Galatasaray Kulübü Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, sahaya inerek taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Dürüst ve Albayrak'ın teskin ettiği taraftarlar daha sonra tribüne çıktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...