Antep'te olay! 100 kişi sahaya girdi

Gaziantep'te oynanan ve Sivasspor'un 90 4'te Cihan'ın attığı golle 2-2 berabere sona eren maçın ardından olaylar çıktı. Yaklaşık 100 kişi sahaya girdi.

Ntvspor 28.03.2010 - 17:23

Antep'te olay! 100 kişi sahaya girdi

Ev sahibi Gaziantepspor'un 2-1 önde girdiği uzatma dakikalarında, konuk Sivasspor'un beraberlik golünün gelmesine ve hakem Kamil Abitoğlu'nun atışı tekrarlatmasına tepki gösteren Gaziantepsporlu taraftarlar maçın bitimiyle birlikte sahaya atladı.


Yaklaşık 100 kişinin sahaya girmesine özel güvenlik ile Çevik Kuvvet birimleri müdahale ederken, tribünlerdeki taraftarlar ise koltukları kırarak sahaya atmaya başladı. Olayların büyümesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri tribünlere girerek, taraftarlara sert müdahalede bulunup, stadın dışına çıkardı.

Tribündeki seyircilerin koltukları kırıp sahaya attığı sırada bir taraftar ve bazı güvenlik kuvvetleri başlarından yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Polislerin ve özel güvenlik güçlerinin müdahalesiyle olaylar daha da büyümeden yatıştırıldı. Bir grup taraftar ise stadı terk etmeyerek, yönetim ve teknik direktör Jose Coucerio aleyhine tezahüratta bulundu.Gaziantepspor kafilesi ve Sivasspor kafilesi, yoğun güvenlik önlemleri altında Kamil Ocak Stadını terk etti. Olaylarla ilgili olarak bazı taraftarların gözaltına alındığı öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...