Antep'ten transfere hızlı giriş

Yeni sezona daha güçlü bir kadro ile girmenin hesaplarını yapan Gaziantepspor, Brezilyalı forvet Júlio Cesar Da Silva Souza ile 3 yıllık anlaşma sağlarken, iç transferde Mahmut Bezgin, Hakan Bayraktar ve Erman Özgür ile sözleşme yeniledi.

03.06.2009 - 11:33

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, teknik direktör Jose Coucerio'nun görüşleri doğrultusunda daha önce Rusya'nın Lokomotiv Moskova, Yunanistan'ın AEK ve Romanya'nın Rapid Bükreş takımlarında da oynayan 29 yaşındaki Brezilyalı golcü Julio Cesar da Silva Souza ile 3 yıllık anlaşma sağladıklarını söyledi.

Kızıl, ayrıca Hakan Bayraktar ve Erman Özgür ile 1 yıl, kaleci Mahmut Bezgin ile 3 yıl süreyle sözleşmenin uzatıldığını belirtti.

Bu arada, sözleşmesi sona eren Brezilyalı forvet Eduardo Abdo Ferraira Pacheco ile yolları ayırma kararı alındı. Kızıl, Eduardo Pacheco'ya bugüne kadar olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiklerini, bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dileyerek, yolları ayırdıklarını bildirdildi.

TRANSFER TAARRUZU DEVAM EDECEK
Kızıl, yurt içinde ve dışında çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini, teknik direktör Jose Coucerio'nun raporu doğrultusunda çalışmaların titizlikle devam ettiğini ifade etti.

Mevcut kadrodan kimseyi göndermeden, daha da güçlendireceklerini anlatan Kızıl, anlaştıkları futbolcuları Gaziantep'e davet ederek sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Gelecek yılın kadrosunu oluşturmak için sıkı bir çalışma yürüttüklerini anlatan Kızıl, ''İyi bir ekip oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Transferi ise hocamızla birlikte yapıyoruz. Yeni sezonda 6 2 yabancımız olacak. 6 yabancıyı zaten ilk onbirde oynatma şansımız var. 2 yabancı daha alarak kadromuzu geniş tutacağız. Özellikle alacağımız yabancı oyuncular çok kaliteli ve ses getirecek isimler olacak. Biliyorsunuz Tabata transferi aylarca sürmüştü, ama sonunda imzayı attırmıştık. Yıldız futbolcuların transferi hemen bitmiyor. Görüşmeler ve pazarlıklar sürüyor. İşi aceleye getirmiyoruz. İş bittiğinde isimleri açıklayacağız. Kimsenin endişesi olmasın, yeni sezonda Gaziantepspor'da herşey daha güzel olacak'' dedi.

Kırmızı-siyahlılar, 5 Temmuz tarihinde kendi tesislerinde toplanarak çalışmalara başlayacak. Takım daha sonra 10 günlük kamp için Hollanda'ya gidecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...