Arda Turan hayalini açıkladı

Arda Turan, kritik Estonya ve Hollanda maçları öncesi NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Milli takım ile ilgili hayalini açıklayan Arda, "Her gece Brezilya'yı hayal ediyorum, zor bir hayal olsa da bunun hayali ile yaşıyorum" diye konuştu.

Ntvspor 09.10.2013 - 23:36

Arda Turan hayalini açıkladı

Atletico Madrid'li milli oyuncu Arda Turan, NTV Spor'da Çerçeve programına konuk oldu.

Cuma günü oynanacak Estonya karşılaşmasını değerlendiren Arda, "İlk olarak en önemli maç bizim için Estonya. Bu maçta kayıp yaşarsak hiçbir şeyin anlamı yok. Biz kendi işimize bakmalıyız. Macaristan'nın da Hollanda karşısında kazanacağını tahmin etmiyorum ama futbol bu her şey olabilir" diye konuştu.

Her gece yatağa yattığında Brezilya'yı hayal ettiğini söyleyen başarılı yıldız, "Ne kadar ufak ve zor bir hayal olsa da bunun hayali ile yaşıyorum. İçimde bir umut var. Estonya ve Hollanda'yı yendiğimizde play-off'lara kalacağımızı düşünüyorum. Play-off'a kaldığımızda şansları %50'ye getirceğiz. Brezilya hayali ile yaşıyorum" dedi.

'TERİM BİR LİDER'
Fatih Terim'in takımın başında olmasının çok önemli olduğunu söyleyen Arda, "Hayalimi heyecanlandıran, o hayale bizi inandıran bir lider. Umarım hep beraber Brezilya'ya gideriz" diye konuştu.

'G.SARAY'I SATIP GİTMİŞ OLSAM'
Atletico Madrid'le sözleşme yenileyen ve İspanya'da mutlu olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, Galatasaray'dan ayrılış sürecinde yaşananları da anlattı. "Ben Galatasaray'ı satıp gitmiş olsam, beni bir daha geri isterler mi?” diyen Arda, “Fatih Terim, benim suratıma bakar mı? fikir ayrılıkları olabilir ancak Fatih hocamla aramda asla kırgınlık olmadı. Galatasaray taraftarının hepsi beni sevsin diye uğraştım ama öyle birşey yokmuş. Fatih Terim'i bile sevmeyen insanlar var" dedi.

Türkiye'nin büyük organizasyonlara adaylığıyla ilgili de konuşan milli oyuncu, UEFA'nın 2020 Avrupa Şampiyonası'nı vermemesini üzüntüyle karşıladığını söyledi.

VİDEO: Arda Turan'ın açıklamaları

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...