Arda Turan'dan Van Persie'ye yanıt

Turan, Millli Takımımızın puan kaybedeceğini iddia eden van Persie'ye iğneli bir yanıt verdi: "Biz kendi işimize bakıyoruz. Biz Hollanda maçını kendi işimize bakabilmek için kazandık"

Ntvspor 07.10.2015 - 17:54

Arda Turan'dan Van Persie'ye yanıt

Arda Turan, Milli Takımımızın antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldız futbolcu, Milli Takımımızın puan kaybedeceğini iddia eden Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie'ye yanıt verdi.

Arda Turan, kalan 2 maç için "Artık sona geldik. En azından Amsterdam'a giderken ne kadar sıkıntılıydık. Oradaki bir yenilgi ile bizi çok sıkıntılı yerlere götürecekti belki de turnuvayı bitirecekken şimdi bütün şanslar kendi elimizde, büyük bir avantajımız var. Öncelikle iki maçı 4 ya da 6 puanla geçip şansımızı %50'ye getirmek istiyoruz. Takım arkadaşlardımla gurur duyuyorum, verdikleri mücadeleden dolayı, önemli bir geri dönüşe gidiyoruz. İnşallah önümüzdeki 2 maçta bu performansı devam etitirip Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz. Çünkü hem ülkenin hem de bu oyuncuların buna ihtiyacı var. Bu jenerasyon Avrupa Şampiyonası'nı görmeli..." yorumunda bulundu.

NTV Spor muhabiri Övünç Özdem'in "Bu jenerasyonun Avrupa Şampiyonası'nı görmesi gerektiğini söyledin. Sen bir önceki jenerasyona yetiştin, bu jenerasyon için ne dersin?" şeklindeki sorusuna ise "Bir önceki jenerasyon çok üst düzey, çok kaliteli bir takımdı. Bu takımda da çok yşetenekli çok üst düzey arkadaşlar var. Ama bu seviye oynamak çok farklı. Bu seviyede maçlar oynamak yeteneğin dışında tecrübe de ister. Şimdi daha tecrübeliler. Hocamızın başımızda olması bu yerleri oynamış olması da büyük avantaj" diye yanıt verdi.

Finallere uzun zaman sonra ilk kez bu kadar yaklaştıklarını dile getiren Milli oyuncu, "Yapabileceğimiz bir şey, elimizde olan bir şey, bizden üstün takımlar değiller. Bu turnvanın bir çok bölümünde çok iyi oynadık. Kaybettiğimiz maçları dahi, ilk İzlanda maçı hariç, hepsinde üstün taraf bizdik, daha çok pozisyonumuz vardı. Umut ediyorum ki hak ettiğimizi bu kez alacağız. Herkes özveriyle çalışıyor, umarım turnuvaya gideriz." dedi.

VAN PERSIE'YE İĞNELİ YANIT!

Arda, "Geri dönüşler nasıl oldu?" sorusuna ise "geri dönüşlere bakmadım, içimdeki samimi duyguları paylaştım diye yanıt verdi.

Arda, Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı van Persie'nin "Türkiye puan kaybedecek" şeklindeki açıklamasına da yanıt verdi. "Rakiplerden duyuyoruz puan kaybedecekler falan diye, hayırlısı diyoruz" ifadesini kullanan yıldız oyuncu, sözlerini van Persie'ye göndermede bulundu: "Biz kendi işimize bakıyoruz. Biz Hollanda maçını kendi işimize bakabilmek için kazandık. Biz puan kaybedersek de buradan gidebiliyoruz. Hesaplamaları iyi yapmak lazım"

Arda, var Pensie'ye yanıtını Hollanda ile oynayacakları maçta Kazakistan ve Çek Cumhuriyeti'ne başarılar dileyerek tamamladı.

"BENİ ARKADAŞLARIM VE HOCAM MOTİVE EDİYOR"

Milli futbolcumuz, Barcelona'nın cezasından dolayı maçlara çıkamıyor oluşunun performansına nasıl yansıdığını da değerlendirdi: "Fizik olarak ister istemez zor bir durum, psikolojik açıdan da zor. Ama arkadaşlarım takımın liderliği bana vererek beni motive ediyorlar, beni her zaman sahada tutuyorlar. Hem hocama hem takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar da biliyor ki elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum."

Barcelona Kulübü'nün bu konuda kendisine çok yardımcı olduğunu ve özel çalışmalar yapıldığını ifade eden Arda, takım arkadaşlarının Türkiye'ye bakış açısının ne olduğuna yönelik soruya ise şöyle yanıt verdi: "Avrupa Şampiyonası'na gidince imajımız iyice düzelecek. Türkiye'ye bakış açıları çok güzel, güzel günler bizi bekliyor spor alanında"

"HEYECANIMI PAYLAŞTIM"

Yıldız futbolcu sosyal medyada yaptığı samimi paylaşım hakkında ise yorum yapmaktan kaçındı.

"O fotoğraf gayet açıklayıcı, her okuyan için" diyen Arda bunun dışında konuşmaya gerek olmadığını belirtti. Arda "Milli Takım benim için çok özel bir yer. Hayatım boyunca bütün duygularımı burada en yüksek seviyede yaşadım. çok heyecanlıyım, Avrupa Şampiyonası'nda oynamayı çok istiyorum. Hangi seviyede oynarsanız oynayın bazen uykunuz kaçıyor. Zaten beni burada tutan da içimdeki bu heyecan. Heyecanımı paylaşmak istedim, güzel de oldu." dedi.

Sayfa Yükleniyor...