"Arda, çok iyi ve yıldız bir futbolcu"

Brezilya'nın genç yıldızı Neymar NTV Spor'un konuğu oldu. Türkiye'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Neymar, Ronaldo ile Messi kıyaslaması içinse, "Ronaldo ile Messi çok iyi futbolcular. Ama Messi en iyisi" dedi.

Ntvspor 12.01.2015 - 17:55

"Arda, çok iyi ve yıldız bir futbolcu"

Brezilya tarihindeki efsane isimlerle kendisinin de anılması ve kendisi üzerinde baskı yaratıp yaratmadığıyla ilgili Neymar, "Baskı yapmıyor. Böyle bir listede adımın geçmesi onur verici. Hepsi, dünya tarihi için tarih yazmış isimler. Roberto Carlos, burada da oynadı. Bunlarla da anılmak benim için çok önemli" diye konuştu.

Barcelona'nın son maçta yendiği Atletico Madrid'deki milli oyuncumuz Arda Turan için ise Neymar, "Arda, çok iyi ve yıldız bir futbolcu. Türkiye'de tarih yazdı, Avrupa'da da yazmaya devam ediyor" dedi.

"BURAYA BAYILDIM"
Türkiye'ye gelişi ve katılacağı turnuva ile ilgili ise Neymar, "Umarım, bir ortaklığın başlangıcı olur. Buraya bayıldım. Umarım bana yardımcı olurlar ve enstitümle burada iyi işler yaparız" diye konuştu.

Idolünün Robinho olduğunun hatırlatılması ve neden o sorusuna Neymar, "Başka idollerim de var; ancak Santos'taki hareketleri beni büyüledi ve o benim idolüm" yanıtını verdi.

Dünya yıldızı oluncaya kadar hangi aşamalardan geçtiği ve kimin ona yardımcı olduğu sorusunu Neymar şöyle yanıtladı, "Burada olanlar gibi bir yaşantımız yoktu. Çok fazla çalıştık. Üst basamağa çıkıncaya kadar çok çalıştım ve bunun karşılığını alıyorum. Herkes bana çok iyi davrandı. Güzel bakarsan her şey iyi olur" diye yanıtladı.

Fiziksel eksiğinin olduğu yorumu için de Brezilyalı yıldız, "Profesyonel olduğumda 54 kiloydum, kimse inanmıyordu bu kadar zayıf nasıl bir kişinin oynayacağına. Dışarıdan da çok çalışarak bu eksiğimi kapattım. Evde de çok antrenman yapıyorum" ifadelerini kullandı.

Salon futbolundan yeşil sahalara geçiş yaptığının hatırlatılması ve bunların hangi özellikler kazandırdığının sorulması üzerine, "3 sene oynadım. Çok fazla yardımı var. Hızlı düşünmenizi ve hızlı hareket etmenizi sağlıyor.Futbola aşığım ve önemli olan futbol" yanıtını verdi. 

"MESSİ EN İYİSİ"
Barcelona'nın sezona çok iyi başlaması ve sonrası düşüş yaşanmasıyla ilgili olarak ise Neymar şu yorumları yaptı, "Çok iyi başladık. Sonra düşüş yakaladık ve şimdi de yeniden geri döndük. En büyük hayalim, büyük oyuncuların yanında oynamaktı. Ronaldo ve Messi çok iyi futbolcular. Ama Messi en iyisi. Böyle bir oyuncuyla ve Barcelona'da oynamaktan dolayı mutluyum."

Sayfa Yükleniyor...