Arda Turan: İnşallah Messi'yi Türkiye'ye getiririz

A Milli Futbol Takımı Kaptanı Arda Turan, Yunanistan maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacaklarına inandığını söyleyen Arda, takım arkadaşı Messi'ye yaptığı teklifi de anlattı.

ntv.com.tr 18.11.2015 - 06:49

Arda Turan: İnşallah Messi'yi Türkiye'ye getiririz

Benim için giydiğim milli forma hayattaki her şeyden daha önemli. Galatasaray, Barcelona, Atletico Madrid formasından daha değerli.

Arda Turan, A Milli Takım'ın Yunanistan ile yaptığı maçın ardından yayıncı kuruluş TV8'e açıklamalarda bulundu.

Maç ve Avrupa Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda bulunan Arda'ya, Arjantin ile milli maç yapılması konusunda Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'ye teklif yaptığına yönelik haberler soruldu.

Arda da şunları söyledi: "Ben ülkeme faydalı olmak istiyorum. Messi'nin buraya gelip, insanların onu görmesi güzel olur. Çocuklarımız için çok güzel olur. Bence dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. O yüzden Messi, Mascherano gibi bir oyuncuyu görmeleri bizim çok güzel olur. İnşallah böyle bir şey olur.

Ben ona söyledim. Onlar da çok sıcak bakıyor. Takvimde uygun bir zaman bulunabilirse, neden olmasın. İnşallah Messi'yi Türkiye'ye getiririz. Ben hatta Anadolu'ya getirmekten yanayım. Orada bir yerde oynayalım herkes görsün."

"HOCAMIZA VE SİSTEME İNANIYORUM"

2016 Avrupa Şampiyonası'nda ilk gruptan çıkacaklarına inandığını anlatan yıldız futbolcu, şunları kaydetti:

Fatih Hoca'ya çok teşekkür etmek istiyorum. Barcelona'da oynayamayacağım belli olurken de bana 'forma senindir, takımın liderisin' dedi. Bana o güveni verdi.

"Ben takım arkadaşlarıma, hocamıza ve sisteme inanıyorum. Başarabiliriz. Ben gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Bence güzel bir ekip oluyoruz. Bu takımın gerçek bir potansiyeli var. Bu takım dünyadaki her takıma kafa tutabilir. Bizim için önemli bir turnuva. Ben takıma inanıyorum. Birçok favori takım var. Biz sürpriz yapabiliriz, yarı final, final görebiliriz. Çok enteresan şeyler olabilir. İspanya, Almanya, Fransa biraz önde gibi."

"KURADA KİM GELİRSE GELSİN"

Arda Turan, kura çekiminde tercih ettiği bir ülke olup olmadığı sorusuna, "Hocamızla, İzlanda maçından bir gün önce konuşurken 'Yarın direkt gidiyoruz' diye şakalaşıyorduk. Direkt gittik çok şükür. Kurada kim gelirse gelsin, turnuvada olmak önemli. Biz herkese kafa tutabiliriz, herkesi yenebiliriz. Bu ihtimalimiz var" cevabını verdi.

Milli takıma faydalı olmak için elinden geleni yaptığını da vurgulayan 28 yaşındaki futbolcu, "Kaptanlık, unvanlar geçici. Kimse buraya kazık çakmıyor. Elimizden ne geliyorsa ülkemiz için vermeye çalışıyoruz ama 21 yaşında kariyerim adına çok özel bir turnuva geçirmiştim. Umarım 28-29 yaşında da öyle bir turnuva geçiririm" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...