Arenas pişman

Soyunma odasına silah getirdiği için sezon sonuna kadar NBA’de forma giymesi yasaklanan Gilbert Arenas, bir dergiye verdiği röportajda, cezalandırılmayı hakettiğini söyledi. Arenas, takım arkadaşı Javaris Crittenton ile karşılıklı olarak birbirilerine silah çekmelerini ise ‘arkadaşlar arasında bir şaka’ olarak nitelendirdi.

Ntvspor 16.03.2010 - 12:55

Arenas pişman

Gilbert Arenas, Washington Wizards'ın evi Verizon Center'ın soyunma odasına 4 silah getirmiş ve boş silahları, takım arkadaşı Javaris Crittenton'ın önüne koymuştu. Crittenton da, kağıt oyunu nedeniyle karşı karşıya geldiği Arenas'a aynı şekilde karşılık vermişti. Olayın basına yansıması üzerine NBA Yönetimi, Arenas'ın sezon sonuna kadar forma giymesini yasakladı. Ayrıca yıldız oyuncu hakkında kamu davası açıldı.

Crittenton ile sadece şakalaştıklarını savunan Arenas, bir dergiyi verdiği röportajda, olayların bu boyutlara ulaşabileceğini tahmin etmediğini söyledi. Cezalandırılmayı hakettiğini belirten Arenas, yaşamını yitiren Washington Wizards sahibi Abe Pollin'in anısına saygısızlık yaptığı için de üzgün. Arenas, “Evimin garajında Abe Pollin'in resimleri var. Bayan Pollin'i aradım. Kendisine ‘Abe hala bizimle birlikte olsaydı, ne kadar üzgün olduğumu söyler ve kendimi affettirmek için herşeyi yapardım’ dedim” ifadelerini kullandı.

Silah tutkusunu kabul eden Arenas, geçmişte, çoğu 1. Dünya Savaşı’nda kullanılan antika silahlar olmak üzere evinde 500 kadar silah bulundurduğunu itiraf etti. Yıldız basketbolcu, çocuklarının doğumuyla birlikte, 4'ü hariç bu silahların tümünü bir depoya kaldırdığını dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...