Arenas'ın başı belada

Soyunma odasında çektiği silah yüzünden Arenas'ın başı her gün başka bir belaya giriyor.

Haberler 15.01.2010 - 11:04

Washington Wizards'ın oyuncusu Gilbert Arenas, soyunma odasına silah getirdiği gerekçesiyle, NBA'den süresiz uzaklaştırma cezası almasının ardından, şimdi de hapis cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor.

Geçen ay sonunda takım arkadaşıyla girdiği tartışmayla ilgili olarak, "soyunma odasına silah getirmesi" nedeniyle NBA'den süresiz uzaklaştırma cezası alan Arenas hakkında, bu defa da savcılar tarafından "ruhsatsız silah bulundurma" suçlaması yöneltildi. Arenas'ın bu yüzden 5 yıla kadar hapis cezası almasının sözkonusu olduğu belirtildi. Yıldız oyuncunun bugün District of Columbia Üst Mahkemesi'nde yargıç önüne çıkması planlanıyor.Arenas'a yönelik suçlamanın, savcılar ve savunma avukatları arasında, yıldız oyuncunun suçunu kabullenmesi karşılığında daha az ceza alması yönünde varılan bir anlaşmanın parçası olup olmadığı konusunda avukatlarca bir açıklama yapılmadı. Ancak, yöneltilen suçlamanın üst mahkemede "enformasyon" adı verilen bir belgede dosyalandığı, bunun da genellikle bu tür bir anlaşmanın yapıldığı davalarda kullanıldığına dikkat çekiliyor. Washington Wizards takımı da yaptığı açıklamada, Arenas'a yöneltilen suçlamanın farkında olduklarını ve adli süreci dikkatle takip ettiklerini belirtti.

Arenas, takımın maçlarını oynadığı Verizon Center'ın soyunma odasındaki dolabında birden çok silah bulundurduğunu kabul etmiş, ancak bunu silahları çocuklarından uzak tutmak için yaptığını ve yasadışı olduğunu bilmediğini belirtmişti. All-Star'a 3 kez seçilen 28 yaşındaki yıldız oyuncu, bir uçak seyahati sırasındaki kart oyunuyla alakalı olarak, 21 Aralık'ta takım arkadaşı Javaris Crittenton ile takımın soyunma odasında girdiği tartışmada, silahları dolabından "şaka olsun diye" çıkardığını öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...