Arenas'ın cezası belli oldu

NBA takımlarından Washington Wizards'ın yıldız oyuncusu Gilbert Arenas, soyunma odasına silah getirmekten dolayı rehabilitasyon merkezinde 30 gün geçirme cezasına çarptırıldı.

27.03.2010 - 10:50

Arenas'ın, takım arkadaşı Javaris Crittenton ile kumar borcu yüzünden girdiği tartışmanın ardından soyunma odasına silah getirdiği için hakkında yürütülen davada karar açıklandı.

''District of Columbia'' Yüksek Mahkemesi Yargıcı Robert Morin, Arenas'a, rehabilitasyon merkezinde 30 gün geçirmenin yanısıra, 400 saat kamu hizmeti ve 5 bin dolar para cezası verdi.

Savcıların, en az 3 ay hapis cezasına çarptırılmasını istediği Arenas, bu kararla hapis cezasından kurtulmuş oldu.

Suçunu daha önceden kabul eden Arenas, duruşmadaki ifadesinde, hareketinden dolayı özür dileyerek, "Her sabah uyandığımda keşke bu olay olmasaydı diyorum" dedi. Arenas'ın avukatı Ken Wainstein de, kararın açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, sonuçtan mutlu olduğunu, Yargıç Morin'in kararını "adil ve ölçülü" bulduğunu belirtti.

Washington Wizards'ın başkanı Ernia Grunfield ve takımın sahibi Pollin ailesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada da, "Arenas hatasını kabul etti ve şimdi toplumumuza borcunu ödeyecek. Geçmişten önemli dersler çıkardığına eminiz ve şimdi artık taraftarlarımızın arzuladığı rekabetçi bir takımın yaratılmasına odaklanmak ve ileriye doğru bakmak istiyoruz" ifadesi kullanıldı. Açıklamada, Arenas'ın takımdaki geleceğinin ne olacağına dair bilgi verilmedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...