Arıboğan: Kamuoyundan sabır rica ediyorum

NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Lütfi Arıboğan, A Milli Futbol Takımı'nın başına gelecek teknik direktör ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, ''Kamuoyundan biraz daha sabır rica ediyorum, Milli Takım'ımız bir dünya markasıyla birlikte olacak'' dedi.

08.02.2010 - 14:34

Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Lütfi Arıboğan, A Milli Takım'ın 2012 Avrupa Şampiyonası ve 2014 Dünya Şampiyonası eleme gruplarında onayacağı maçların naklen yayın ihalesi sonrasında NTVyaptığı açıklamada, 2012 Avrupa Şampiyonası eleme grubundaki rakiplerinin dün belli olduğunu belirterek, ''Gerçekten güçlü bir gruptayız. Hem futbol olarak güçlü, hem de yayın değeri olarak güçlü ülkelerle eşleştik. İlginç bir kura oldu. Bu maçlarda başarılı olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

TFF olarak, bugüne kadar yaptıkları işlerdeki hangi titizliği, teknik direktör arayışlarında da sürdürdüklerini anlatan Lütfi Arıboğan, ''Bugünü kadar yaptığımız işlerdeki aynı titizliği, sabrı ve yoğun çalışmayı, (A) Milli Takımı'nın teknik direktörünün belirlenmesinde de gösteriyoruz. Kamu oyunun biraz daha sabrına sığınıyoruz, ama sonucun çok önemli olacağını, hakikaten Türkiye'ye yakışır bir şekilde biteceğine inanıyorum. Çok uzun bir süre değil, biraz daha sabır lütfen'' dedi.

''GELECEK 10 YIL İÇİN ADIM ATTIK''
Arıboğan, son 6 ayda 3 önemli ihale gerçekleştirdiklerini dile getirerek, buradan elde edilen bedellerle Türk futbolunun gelecek 10 yılı için önemli bir adım attıklarını söyledi.

''Bu rakamlarla açıkçası mali olarak Türk futbolunun 10 yıllık geleceği ile ilgili çok önemli bir adım attık'' diyen Lütfi Arıboğan, ''Türk futbolundaki kurumsallaşmayı, profesyonelleşmeyi, adil sportif rekabeti süratle gerçekleştirirken, burada en büyük destek olacak mali kaynakları

yaratmanın mutluluğu içindeyiz. 6 ay içinde 3 önemli ihaleyi geride bıraktık. Öncelikle geçmiş dönemde yılık 14 milyon dolar olan Türkiye Kupası yayın bedelini 19 milyon dolara çıkardık, daha sonra süper lig yayın ihalesi toplam 3 pakette 420 milyon dolar gibi rekor rakama ulaştı. Yüzde 126'lık bir artışı gerçekleştirdik. (A) Milli Takım'ın yayın haklarını KDV dahil olmak üzere 33 milyon 127 bin dolara yükseldi'' diye konuştu.

''REKLAM KİRLİLİĞİ BİTECEK''
Arıboğan, (A) Milli Futbol Takımı'nın önümüzdeki 4 yıl boyunca Avrupa ve Dünya Şampiyonaları grup eleme maçlarında oynayacakları maçları, sporseverlerin reklam kirliliğinden uzak olarak takip edeceklerini söyledi.

(A) Milli Takım'ın maçlarını sadece sporseverlerin değil, dünya üzerindeki bütün vatandaşların takip ettiği spor karşılaşmaları olduğunu vurgulayan TFF 1. Başkanvekili Arıboğun, ''Bu yayını onlara daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi için yurt içi ve dışı haklarını tek bir pakette birleştirdik. Bunu, yayıncının daha güçlü olmasını istediğimiz için yaptık. Vatandaşlarımıza vaadimiz; sadece futbol seyredecekleri bir milli maç görüntüsü yaratacağız. Spot reklamlar, futbolun oynanmadığı dönemlerde girecek. Biz sorumluluğu üzerimize aldık. Maçların yayın prodüksiyonunu biz yapacağız. Bu sırada, sponsorlarımızın görüntülerinin, grafik uygulamalar halinde yer almasını sağlayacağız. Onlar da uzun yıllardır Türk futboluyla birlikte olmanın karşılığını alacaklar. Böylece kazan kazan mantığıyla, tüketicilere güzel bir yayın ulaşırken, diğer yandan da yıllardır Türk futbolunu destekleyen markalar ekranda hak ettikleri görünürlülüğü alacaklar'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...