Artest Lakers'a, Ariza Houston'a

Los Angeles Lakers, Houston Rockets'ın forveti Ron Artest ile anlaştı. Lakers'ta serbest kalan Trevor Ariza ise Houston'ın yolunu tuttu.

Haberler - Ntvspor 03.07.2009 - 11:40

Artest Lakers'a, Ariza Houston'a

NBA'de transfer sezonunun en önemli hamlesi Los Angeles Lakers'tan geldi.

Houston Rockets'ın forveti Ron Artest ile anlaşan Lakers, böylelikle Kobe Bryant ve Pau Gasol'ün ardından kadrosuna bir all-star oyuncu daha kazandırmış oldu.

Yaptığı basın açıklamasında, "En sonunda Los Angeles'a gideceğim için çok mutluyum" diyen Artest, Lakers'ın birkaç yıldır kendisiyle ilgilendiğini belirtti.

Artest, "Artık Lakers takımının bir üyesiyim. Kobe Bryant, Pau Gasol ve diğer yıldızlarla birlikte, koç Phil Jackson için oynamayı dört gözle bekliyorum" sözleriyle 8 Temmuz'da Los Angeles ekibiyle sözleşme imzalayacağı haberini verdi.

Artest ile üç yıl için 18.7 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaşan Lakers yönetimi, Lamar Odom'u takımda tutup tutmama konusunda ise henüz kesin kararını vermiş değil.

Los Angeles Lakers, 29 yaşındaki Ron Artest'in beşinci takımı olacak. Daha önce Chicago, Indiana, Sacramento ve Houston formalarıyla 604 maça çıkan Artest, 16.1 sayı, 5.1 ribaund, 3.2 asist ve 2.1 top çalma ile mücadele etmişti.

Öte yandan Houston Rockets ise Ron Artest'in yerini Los Angeles Lakers'ın forveti Trevor Ariza ile doldurma kararı aldı.

Artest’in Lakers ile anlaştığını açıklamasının hemen ardından Ariza ile görüşmek için Las Vegas'a uçan Houston Genel Menajeri Daryl Morey, 24 yaşındaki forvetle beş yıl için 33 milyon 500 bin dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Sayfa Yükleniyor...