Beşiktaş’ta futbol komitesi başkanı Serdal Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve kulüp güvenlik müdürü Ahmet Ateş’in tutuklanarak cezaevine gönderilmesi tüm takımı şoke ederken, yaşananları anlamakta zorluk çeken yabancı oyuncuların tepkisi daha büyük oldu.

Vatan'ın haberine göre; kampa 11 yabancı oyuncu ile giden ve tutuklama haberini Avusturya’da alan siyah-beyazlılarda herkes hem bu isimlerin hem de kulübün aklanacağından emin. Ancak hem Adalı’nın hem de Havutçu’nun kampa dönüp Salzburg maçında takımla olmasını bekleyen futbolcular yaşananların ardından bunun imkânsızlığını öğrendiklerinde özellikle yabancıların büyük endişeye kapıldıkları öğrenildi.

Özellikle başta Portekizliler olmak üzere yabancı oyuncuların aralarında yaptıkları değerlendirmelerde UEFA Avrupa Ligi’ndeki belirsizliğin çözülmesini isterlerken rahatsızlıklarını şu sözlerle ifade ettikleri öğrenildi:

‘HERKES KONUŞUYOR
“Transfer olduğumuz günden bu yana aklımızda UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyon olmak var. Bu takım da bu sezon bu hedefi gerçekleştirebilmek için kuruldu. Bu sezon için yapılan transferlerde de amaç buydu. Yarıştığımız 3 kulvarda da şampiyonluk hedefliyorduk. Bunu başarabilecek güçteyiz ve inancımız da tam.

Ancak bileğimizin hakkı ile kazandığımız Ziraat Türkiye Kupası ile ilgili ortalıkta hiçbir dayanağı olmayan iddialar dolaşıyor. Kimse somut bir delil sunmuyor ama herkes çıkıp konuşuyor. O gün maçı çevirebilmek için ne kadar efor sarf ettiğimiz ortada. Belki unutmuş olanlar vardır onlar da girip internetten baksınlar. Şike yaptığı iddia edilen rakip takım oyuncularından biri takımına penaltı kazandırmış diğeri de golü atmış. Eğer Sivok o golü atmasa maç uzatmalara bile gitmeyecekti biz de kupayı kazanamayacaktık. Şimdi ne olacak? Bu belirsizliğin ortadan kaldırılması lazım. Biz UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacak mıyız, oynamayacak mıyız?”