Aybaba: İyi oynamadık ama kazanmayı bildik

Ankara’da Gaziantepspor’u 1-0 mağlup eden Gençlerbirliği’nde Teknik Direktör Samet Aybaba, maçta iyi oynayamadıklarını ancak kazanmayı başardıklarını söyledi.

26.04.2009 - 17:01

ANKARA - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gaziantepspor maçı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, maçın genelinde iyi oynamadıklarını belirterek, ''Ancak böyle maçlar çok stresli oluyor. Futbolcular gereksiz strese giriyor. Maçın genelinde iyi oynamadık ama kazanmasını bildik'' dedi.

Samet Aybaba, uzun süredir Gençlerbirliği'nde böyle coşkulu bir seyirci topluluğu görmediğini, 90 dakika boyuncu tezahüratlarıyla kendilerini destekleyen taraftarlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

COUCEIRO: İYİ OYNAYAN TARAF BİZDİK
Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro ise geçen haftaki maçtan çok daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını bildirerek, ''Karşılaşmada baştan sona iyi oynayan taraf bizdik. Ancak bir hatadan golü yedik. Yakaladığımız sayısız gol pozisyonundan yararlanamadık. Böyle maçlarda golü atamazsan, yersin. Rakibimizin 3 puana bizden daha fazla ihtiyacı vardı. Buldukları bir golle öne geçtiler ve karşılaşmayı bu skorla bitirmeye çalıştılar.'' Diye konuştu.

Couceira, geleceğin takımını oluşturmak için kolları sıvadıklarını ifade ederek, ''Takımı geleceğe hazırlamak istiyorsak, genç oyunculara 90 dakika şans vermeliyiz. Onları kazanıp, takıma adapte etmeliyiz. Bir de böyle maçları kazanmalıyız'' diye konuştu.

MAÇTAN NOTLAR
Gençlerbirliği'nin ligde gelecek haftaki rakibi, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü Abdullah Avcı maçı izledi.

Bu sezonun devre arasında Gaziantepspor'dan transfer edilen Mehmet Polat eski takımına karşı forma giydi.

Karşılaşmayı, öğrenciler ve bayanlar ücretsiz izledi.

Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçında sahada iki tane Murat Şahin vardı. Gaziantepspor kalecisi Murat Şahin ve yardımcı hakemlerden Murat Şahin karşılamada görev aldı.

Gençlerbirliği'nde, Mehmet Polat, Jedinak ve Mustafa Pektemek soyunma odasından sekerek çıkarken, bu oyuncuların durumunun yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacağı bildirildi. Bu oyuncular içinde Mehmet Polat'ın durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

CAVCAV: BU HAKEMLERLE İŞİMİZ ÇOK ZOR
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, bu hakemlerle işlerinin çok zor olduğunu söyledi.

Cavcav, Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, ilk yarıda iyi oynamadıklarını, ancak ikinci yarı baskılı oynayarak maçı kazandıklarını belirtti.

İlhan Cavcav, böylesine kritik maçlara daha deneyimli hakemlerin verilmesi gerektiğini ifade ederek, ''Aksi takdirde taraftaların sahaya girmesini engelleyemeyiz. Eğer Türkiye'de taraftarlar hakemlerin kötü yönetimleri nedeniyle sahaya girmiyorsa, bunun nedeni Futbol Federasyonu'na olan saygımız ve Merkez Hakem Komitesi'ne güvenimizdendir. Benim MHK yönetimine tavsiyem, böylesine önemli maçlara takımların kaderiyle oynayacak genç ve deneyimsiz hakemlerin yerine, final maçı yönetmiş tecrübeli hakemleri vermeleri'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...