Aybaba: Ligin son maçıymış gibi oynadık

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, Denizlispor maçını ligin son maçıymış gibi oynadıklarını söyledi.

22.03.2009 - 17:35

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, 0-0 tamamlanan Denizlispor maçının ardından yaptığı açıklamada, Denizlispor karşısında ilk 45 dakikada temposuz bir maç çıkardıklarını belirterek, ''Sanki ligin son maçıymış gibi oynadık. İkinci yarı biraz kıpırdadık. Çok gayretsizdik. Böyle maçları çok ciddiye almamız lazım. Denizlispor gibi kalabalık savunma yapan ve uzun toplarla çıkan takımlara karşı pozisyon bulmakta zorlanıyoruz'' diye konuştu.

Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise 2 takımın da aynı puanda olması nedeniyle karşılaşmanın dengeli geçtiğini ifade ederek, ''Kimi zaman Gençlerbirliği, kimi zaman da biz iyi oynadık. Ancak oyunun genel gidişatı berabere bitecek bir maç görünümündeydi. 6 haftadır yenilmiyoruz. Deplasmanda alınan 1 puan iyidir. Milli takım arasını iyi değerlendirerek, kalan maçlarımızda da yenilgi almadan ligi tamamlamaya çalışacağız'' dedi.

Bakkal, karşılaşma öncesi Gençlerbirliği taraftarının kendisini tribünlere çağırarak, çiçekler atmasından çok duygulandığını bildirerek, ''Perşembe günü doğum günümdü. Gençlerbirliği taraftarı bugün kutladı. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. Seyircinin beni çiçeklerle karşılamasına çok sevindim, bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum'' dedi.

Mesut Bakkal, ilk teknik direktörlük görevine Gençlerbirliği'nde başladığını hatırlatarak, ''Bunun için Gençlerbirliği'nin ve taraftarının bende yeri her zaman farklıdır. Onları asla unutmam mümkün değil'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...