Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'nın sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu'nun yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Aydınlar NTV SPOR'un sorularını yanıtladı.

NTV SPOR'da yayınlanan 14-16 programına katılan Mehmet Ali Aydınlar "Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Sezon başında takım yapılandırılırken amacımız Şampiyonlar Ligi'nde final oynamaktı ve bu amacımızı gerçekleştirdik" dedi.

"39. MAÇIMIZDA YENİLDİK"
Sezon başında teknik heyetle oturup konuştuklarını ve transfer politikalarını belirlediklerini söyleyen Aydınlar "38 maç arka arkaya kazandık ama 39. maçta kaybettik. Bir yerde kaybedeceğimizi biliyorduk ama bu da finale denk geldi. Fenerbahçe şampiyon gibi bizim için. Sene başında hedefimizi final olarak belirlemiştik. Hedefimiz gerçekleşti. Final hariç hiçbir başarıya prim vermeyeceğimizi söylemiştik. Amacımıza ulaştık. Türk oyuncularımızın bu heyecanı yaşaşmış olmaları ve Türkiye'deki rakiplerimizin birkaç takım dışında zayıf olmasını değerlendirmelerimize katmamız gerekiyor" dedi.

"VOLEYBOL ÇOK DAHA İYİ YERE GELECEK"
Sezon başındaki transfer politikası hakkında da açıklamalarda bulunan Aydınlar "Önce elimizdeki kadromuza baktık. Tüm yabancıları gönderdik ve yeni yabancılar transfer ettik. Mevkiilerin en iyi ilk 5'lerini tespit ettik. İstediğimiz oyuncuların hepsini aldık. Gamova ilk kez Rusya dışına çıktı. Natasa Osmokrovic İtalya'nın sayı kraliçesiydi. Dünya seviyeside oyuncular. Hem bizim hem de rakiplerimiz açısından iyi. Onlara rakip olmak da Türkiye'de önemli bana göre. Voleybola artan ilgiyi görüyoruz. Bu dönemden sonra voleybolcu olmak isteyen artacaktır, medya daha çok önem verecektir. Bana göre Türkiye'de voleybol daha iyi bir yere gelecek" ifadesini kullandı.

"HER VOLEYBOLCU BİZE GELMEK İSTİYOR"
Şampiyonlar Ligi'nde gelen finalin ardından işlerinin kolaylaşacağını belirten Aydınlar "Şu anda transfer yapmamız kolay. Her oyuncu Fenerbahçe'ye gelmek istiyor. Verilen sözlerimiz tutuluyor, başarı var, kurumsal bir yapımız var. Biz şu anda her voleybolcuyu alabiliriz. Geçen sezon öyle değildi. Natasa Osmokrovic bize gelmek istemiyordu. Ben Cannes'daydım eşimle birlikte. Bir otomobil kiralayıp Milano'ya gittim ve zar zor ikna ettim. Parayı da verseniz gelmiyorlardı. Ama artık şartlar değişti" dedi.

"GAMOVA İLE SÖZLEŞME YENİLEYECEĞİZ"
Mehmet Ali Aydınlar Gamova ile sözleşme yenileyeceklerinin müjdesini verirken Jan De Brandt ile çalışmaktan da çok mutlu olduklarını ve bu iş sürdüğü sürece beraber çalışmak istediklerini söyledi.

"RAKİPLERİMİZ YABANCI AĞIRLIKLI OYNUYOR"
Voleyboldaki yabancı sınırlaması hakkında da bilgi veren Mehmet Ali Aydınlar "Ben Voleybol Federasyonu Başkanı'nı seviyorum. Ama bu soruyu cevaplarken onu üzmek zorunda kalıyorum. Avrupa'da yabancı sınırlaması yok. Başarı bu şekilde geliyor. Kadromuzda 5 yabancı bulundurma hakkımız var. Ama bizim 4 yabancımız var. Önemli olan iyi sporcuları alabilmek. Cannes takımında 13 yabancı 5 Fransız voleybolcu var" dedi.

Mehmet Ali Aydınlar son olarak kendilerine büyük destek veren spor medyasına da teşekkürlerini iletti.