Aydınlar: Kararı haftaya vermeyi planlıyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike soruşturması ile ilgili kararı haftaya vermek istediklerini söyledi. Aydınlar, yabancı sayısı konusunda da değişiklik yaptıklarını açıkladı.

10.08.2011 - 19:40

Aydınlar: Kararı haftaya vermeyi planlıyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike soruşturması ile ilgili kararı haftaya vermek istediklerini söyledi.

Aydınlar, yabancı sayısı konusunda da değişiklik yaptıklarını açıkladı.

Aydınlar, TFF Yönetim Kurulu'nun toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçti.

Aydınlar, "Size bilgi olarak verebileceğim iki önemli gelişme var. İki konuda değişiklik yapıyoruz. Birincisi akreditasyon kartları ile ilgili. Yeni sezonda bir başkan ve bir yönetim kurulu üyesi olmak üzere en fazla iki yönetici soyuna odasına girebilecek. Onun dışındaki yöneticiler soyunma odasına giremeyecekler.

İkinci önemli değşikliğimiz ise yabancı oyuncu sınırlaması ile ilgili. Önümüzdeki sezon Spor Toto Süper Lig'de, 6+2 yabancı sistemi ile oynanacak. Ancak sınırsız yabancı oyuncu ile sözleşme yapılabilecek. 6 oyuncu sahada olacak, 2 oyuncu yedek kulübesinde olabilecek ama sınırsız sayıda yabancı oyuncu ile sözleşme yapılabilecek" ifadelerini kullandı.

Aydınlar, basın mensuplarının soruları üzerine, 'şike' soruşturmasıyla ilgili incelemelerini önümüzdeki hafta sonlandırmayı planladıklarını söyledi.

DAHA FAZLA AYRINTI İÇİN TIKLAYIN

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...