Aysun'dan voleybola dönüş açıklaması

Voleybola yaklaşık 1.5 yıl ara verdikten sonra Eczacıbaşı Zentiva formasıyla dönen Aysun Kalkan Ayhan, dönüş sebebini voleybola duyduğu büyük özlem olduğunu söyledi.

Vakıfbank Güneş Sigorta forması giydikten sonra bir süre voleybola ara veren ve 1.5 yıllık aradan sonra Eczacıbaşı Zentiva’ya transfer olan Aysun Kalkan Ayhan basın açıklaması yaptı.

Aysun, yaklaşık 1.5 yıldır tamamen kendi özgür iradesiyle voleybol sahalarından ayrıldığını, yıllardır sahip olduğu inançlara uygun bir şekilde yaşadığını ve ikinci evliliğini yapıp 3.5 ay önce bir kızı olduğunu söyledi.

Eczacıbaşı Zentiva formasıyla yeniden sahalara döndüğünü belirten Aysun, dönüş sebebini ise inançlarında yaşadığı bir erezyon değil, bir meslek olarak gördüğü voleybola duyduğu büyük özlem ve fiziksel gücünün yettiği noktaya kadar sahalarda mücadele edebilme arzusu olduğunu söyledi.

Ayrılma kararında olduğu gibi dönüş kararını da tamamen kendi özgür iradesiyle verdiğini belirten Aysun, bundan sonraki hedefinin en kısa sürede eski formuna ulaşmak, kulübüne ve Türk voleyboluna en üst düzeyde katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Voleybola ara verdiği dönemde olduğu gibi, bundan sonra da özel yaşantısı ve tercihleriyle ilgili başka bir açıklama ve röportaj vermeyeceğini herkesin anlayışla karşılamasını rica etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...