Aziz Yıldırım'dan şampiyonluk açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "Geçtiğimiz sezon ligi 2. bitiren futbol takımımız, zirve koltuğundaki mücadelesinde lig sonunda kazanan taraf olacaktır" dedi. Yıldırım Avrupa Ligi'nde ise finale olan inancını dile getirdi.

Ntvspor 01.01.2016 - 18:59

Aziz Yıldırım'dan şampiyonluk açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli futbol takımının lig şampiyonluğunu kazanacağına inandığını belirterek, Avrupa Ligi'nde de finale kadar çıkacak güçte olduklarını kaydetti.

Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin ocak sayısındaki yazısında, 2015 yılını değerlendirdi ve 2016'dan beklentilerini aktardı.

Geride kalan senede yeniden yargılandıkları şike davasından beraat ettiklerini vurgulayan Aziz Yıldırım, Yargıtay'da olan dosyanın lehlerine sonuçlanacağına inandıklarını, çıkacak olumlu kararla üstlerindeki kara bulutların dağılacağını bildirdi.

Yeni yılda tüm branşlarda şampiyonluk hedeflediklerini vurgulayan sarı-lacivertli kulübün başkanı, "Geçtiğimiz sezon ligi 2. bitiren futbol takımımız, zirve koltuğundaki mücadelesinde lig sonunda kazanan taraf olacaktır. Üç yıldır yoksun bulunduğumuz Avrupa Ligi'nde ise son 32 takım arasına girmenin mutluluğu içindeyiz. Rakibimiz Lokomotiv Moskova ile vereceğimiz iki sınavı başarıyla geçip, Basel yolunda emin adımlarla ilerleyecek güce sahip olduğumuza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım, erkek ve kadın basketbol takımlarının Türkiye ve Avrupa'da önemli başarıları hedeflediğini belirterek, "Geçtiğimiz sezon THY Euroleague'de kulüp tarihinde bir ilke imza atarak Dörtlü Final oynayan erkek basketbol takımımız için bu kulvardaki başarı, artık bir gelenek olarak anılacaktır. Takımımız, inanıyorum ki, bu sezon dördüncülükle de yetinmeyecektir. Spor Toto Basketbol Ligi'nde ise play-off'lardan lider çıkacak ve şampiyon olacaktır" görüşlerini aktardı.

Voleybol, yüzme, kürek, yelken, atletizm, boks ve masa tenisinde elde edilen başarılara değinen Yıldırım, "Her zaman belirttiğim gibi Fenerbahçe 'Spor' Kulübü, başarıya doymaz, doyamaz. Bu husus, sarı-lacivert genlerimize adeta kodlanmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...