"Aziz Yıldırım'ın 'dönemez' açıklamasına rağmen..."

Beşiktaşlı Caner Erkin, NTV Spor'a verdiği özel röportajda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkında geri dönemez açıklamasını da yorumlarken, "Aziz Yıldırım bunu söylemesine rağmen bazı Fenerbahçe taraftarlarından tepki gördüm. Fenerbahçe'de gerçekten çok düzgün insanlar var ama vicdansızlar da var" diye konuştu.

Haberler - Ntvspor 08.09.2016 - 10:29

"Aziz Yıldırım'ın 'dönemez' açıklamasına rağmen..."

Beşiktaş'ın kendisene saygı duyduğunu ve bunun da en önemlisi olduğunu vurgulayan Caner Erkin, "Beşiktaş beni daha çok istedi. Futbolcu içinde hem hocanın hem yönetimin hem başkanının istemesi çok önemli. Camia ve taraftar olarak da çok istediler. Spekülasyonlar oluyor. Ben Fenerbahçe'ye 6 senemi verdim. Futbol hayatımı devam ettiriyordum. Avrupa'ya gittim. Ama bazı Fenerbahçe taraftarının yaptığı bazı şeyler genel olarak söylemeyeyim, bazıları çok büyük tepkiler gösterdi. Instagram'dan 'fotoğrafları sil' dediler. Sonuçta; ne aileme, ne evleneceğim kişiye, ne hiç kimseye ne de kendime laf ettirmek istemem. Ben yanlış bir şey yapmadım. Futbol hayatıma devam ediyorum. Ben profesyonel futbolcuyum. Kimsenin bu anlamda bana tepki göstermesini istemiyorum. Fotoğrafları sildim diye Fenerbahçe'de oynamışlığımı hiçbir zaman silemem. Galatasaray'da oynamışlığımı da silemem. Diğer takımlarda oynamışlığımı da silemem. Sonuçta bu sosyal medya. Benim Beşiktaş taraftarına da saygım var. Bir büyük kulübe geliyorsunuz ve sonuçta bunu Beşiktaş taraftarı da görmek istemez. Artık bizi özel hayatlarımızla, ailemizle, eşimizle bıraksınlar. Bizi futbolla eleştirsinler. Futbolu kötü oynuyorsak, bir şeyleri yanlış yapıyorsak, böyle eleştirsinler. Çünkü doğrusu da bu. Bütün dünyada bu böyle oluyor. Ama Türkiye'de ben de öyleyim, ben de çok hırslıyım, çok içten oynuyorum. Saha içinde, sinirleniyorum. Bazen saha içinde arkadaşlarıma kötü şeyler söyleyebiliyorum. Bu hırstan oluyor. Çıkıp da sahada hakeme, takım arkadaşıma, rakip oyuncuya hiç kimseye küfür etmiyorum. Bu konulara biraz daha dikkat ederlerse mutlu oluruz. Herkes mutlu olur" dedi.

Kendisiyle birlikte Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a, İsmail Köybaşı'nın ise Fenerbahçe'ye transferinin şaşkınlık yarattığı yorumu üzerine ise Caner Erkin, "Türkiye'de normal olan şeyler de var. Ama aslında olması gereken bu. Fenerbahçe beni istememiş olabilir. Fenerbahçe ve Galatasaray'la da görüşmüş olabiliriz... Beşiktaş, beni çok istedi. Tabi ki; beni isteyen yere gideceğim. Sonuçta Galatasaray'da 1, Fenerbahçe'de 6 sene oynadım. Sonuçta ben futbol hayatıma devam etmek, her zaman oynamak isteyen bir oyuncuyum. Her zaman oynayacağım yere giderim. Beni isteyen yere giderim. Futbolcu da her zaman böyle yapmalı. Fenerbahçe'ye, Inter'e ya da x bir kulübe gittiğimde oynamayacaksam neden gideyim. Her zaman oynamak istiyorum. Hayatım boyunca, kariyerime baksınlar ben her zaman oynamışım. Hiç oynamadığım bir dönem yok. Hep oynadım. 17 yaşımdan beri oynuyorum. Ben oynamayı tercih ediyorum. İsteyen kulübe gitmeyi tercih ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'IN'DÖNEMEZ' AÇIKLAMASINA RAĞMEN TEPKİ GÖRDÜM"

"Inter'le ayrılman gündeme geldiğinde yeniden Fenerbahçe'nin veya Galatasaray'ın teklifi olmuş muydu?" sorusuna ise Caner Erkin şu yanıtı verdi, "Fenerbahçe'yle bir görüşme olmuştu. Ama zaten bunu başkan da açıkladı. Tam olarak cümlesini hatırlamıyorum ama, "Caner'in buraya gelme ihtimali sıfır" diye bir kelime kullandı. Bunu kullanmasına rağmen yine ben bazı Fenerbahçe taraftarlarından tepki gördüm. Çünkü bunu genellemek istemiyorum. Gerçekten çok düzgün insanlar var ama dediğim gibi vicdansızlar da var. Fenerbahçe taraftarı olarak çok vicdanlı olanlar var bunun yanında çok vicdansız olanlar da var. Bu süreçte bunu gördüm. Genelleme yapmak istemiyorum. Yıllarım geçti orada. Böyle bir duruma düşmek de istemiyorum. Başkanın dediği, kulubün dediği ortada. Beşiktaş beni çok istiyor. Tabii ki gelip Beşiktaş'ta oynayacağım. Mutlu olacağım yerde oynayacağım. Beni camia kucakladı, taraftar kucakladı. Ben de onlar için Beşiktaş kulübü için, camia için taraftar için her şeyimi vermeye hazırım."

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkındaki yorumunun kendisini üzdüğünü kaydeden Caner Erkin, "Sonuçta Fenerbahçe'nin 6 yıl formasını giydim. Böyle bir açıklama üzdü mü, evet, biraz. Profesyonel futbolcularız. Sonuçta futbolu Fenerbahçe'de bırakacağım diye bir şey yok. Ekmek yemek ve işimize devam etmek zorundayız. Bir kulüp seni bıraksaydı, ne yapsaydım Fenerbahçe beni istemedi diye, futbolu mu bıraksaydım. İnsanları öyle bir duruma getiriyor ki; sonuçta futbol hayatıma devam etmek zorundayım. Şu anda Beşiktaş'tayım. Beşiktaş'ın ekmeğini yiyorum. Onlara saygı duymak, onlar için elimden ne gelirse vermek zorundayım" ifadelerini kullandı

"BEŞİKTAŞ'LA ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAMAK İSTİYORUM"

Beşiktaş'la 1 yıllık kiralık sözleşmesi bulunduğunun hatırlatılması ve daha sonrası için planı olup olmadığıyla ilgili olarak ise 28 yaşındaki oyuncu, "Şu andaki planım ilk önce Beşiktaş'la şampiyon olmak, şampiyonluklar yaşamak. Şampiyonlar Ligi'nde gidebildiğimiz kadar gidebilmek. Orası çok farklı bir arena. Futbol hayatımı burada sürdürmek istiyorum. İnşallah burada bırakmak nasip olur. Sonuçta artık çok yaşlı bir oyuncu değilim. 28 yaşındayım. Genç bir oyuncuyum ama elimden geldiği kadar Beşiktaş'a her şeyimi vereceğim. Onlar da burada kalmamı isterse taraftar, camia, başkanımız isterse burada kalmaya seve seve hazırım" dedi.

Sayfa Yükleniyor...