İSTANBUL - Minnesota Timberwolves, 6 Ekim 2007 Cumartesi gecesi Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Efes Pilsen'e karşı oynadığı maç sonrasında Türkiye'yi ziyaret eden ilk NBA takımı olmuştu. Minnesota Timberwolves'un yöneticileri, takımın 84-81 kazandığı maçta Wolves'u son ana kadar destekleyen "Turkish Wolves" grubuyla yakın ilişkiler kurmuştu. Yaklaşık iki yıldır bu yakın ilişkisini sürdüren yardımcı genel menajer Rob Babcock, "Turkish Wolves" grubunun kurucularından Ediz Ay ile mail yoluyla bir röportaj gerçekleştirdi.

Minnesota'nın bu sezon sakatlıklardan çok çektiğini söyleyen Rob Babcock, yıldız pota altı oyuncusu Al Jefferson ve Corey Brewer'ın yokluklarından çok etkilendiklerini belirtti.

"Al Jefferson çalışmalarına devam ediyor. Sezona başlayacağını düşünüyorum, fakat tam performansına şubattan sonra ulaşacağını sanıyoruz. Corey Brewer da sezon başlamadan önce %100 sağlıklı bir şekilde takıma katılacak. Zaten Brewer ve Jefferson bu sezon tüm maçlarda oynasalardı 10-14 galibiyet daha fazla alabilirdik. Fakat sakatlıklar da bu işin bir parçası. Onlarla başa çıkabilmeyi öğrenmeliyiz."

Babcock, draft kurasını heyecanla beklediklerini ifade ederken, planlarını en kötü ihtimale göre yaptıklarını söyledi. "Draft kurası ayın 19'unda. Hiçbir zaman şansa güvenmediğimiz için, kendimizi en kötüsüne hazırlıyoruz. Şu anda beşinci sıraya sahibiz. Şanslıysak ilk üçe, şanssızsak 6-7 ya da 8. sıraya düşeceğiz. Biz kendimizi en kötüsüne hazırlıyoruz ki, daha yukarıdan seçme şansımız olursa buna daha çok sevinelim."

Rob Babcock, bu sezon NBA'e adım atacak oyuncular içinde çok hazır isimler olmadığını da belirtti. "Bu yılki draft'ta gelecekte NBA'de iyi iş yapabilecek potansiyelde oyuncular olduğunu düşünüyorum. Ancak ilk senesinde ilk beş başlayabilecek çok oyuncu yok. Tabii draft'la yeni genel menajer ilgilenecek. Henüz takımın genel menajeri belli olmadığından bu konudaki arayışlar da ilerleyen zamanlarda sonuç bulacak."

Son olarak Minnesota Timberwolves'un genel menajer arayışlarını sürdürdüğünü söyleyen Babcock, kendi işinin dahi garanti olmadığını sözlerine ekledi. "Umarım yeni genel menajer bizi de takımda ister, ancak genelde NBA'de işler biraz daha farklı oluyor. Genel menajerler kendi ekibini kurmak istediklerinden, eski çalışanları kovup göreve kendi istedikleri kişileri getirir. Eğer NBA'de çalışıyorsanız, bununla yaşamayı öğrenmek zorundasınız. İki hafta içinde yeni genel menajerin de belli olacağını düşünüyorum."