BAE Peer'e vize vermedi

Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Dubai Tenis Turnuvası'na katılması için İsrailli bayan tenisçi Shahar Peer'e vize vermemesi geniş yankı uyandırdı.

Haberler 18.02.2009 - 16:46

ile siyaset bir kez daha birbirine karıştı. Gazze'de yaşanan insanlık dramının ardından Birleşik Arap Emirlikleri Yönetimi'nin, Dubai Tenis Turnuvası'na katılması için İsrailli bayan tenisçi Shahar Peer'i vize vermemesi, büyük tartışmaları beraberinde getirdi.

WTA Başkanı Larry Scott, Peer'in turnuvaya katılmasına izin verilmemesine sert tepki gösterdi ve "Birleşik Arap Emirlikleri'ne uygulanacak yaptıımları inceliyoruz" ifadelerini kullandı.

Scott, üzerinde görüşülen yaptırımlar arasında, Dubai Tenis Turnuvası'nın 2010 takviminden çıkarılmasının bulunduğunu da açıkladı.

WTA kuralları, bir turnuvaya katılma hakkı kazanan tenisçiye, ev sahibi ülkenin her ne koşul altında olursa olsun izin vermesi gerektiğini öngörüyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin kırmızı çizgiyi aştığını söyleyen İsrailli raket de, büyük bir hayal kırıklığı içinde olduğunu vurguladı.

Bu yıl, dünya sıralamasında ilk 10'da yer alan 9 tenisçi, Dubai'de şampiyonluk için mücadele veriyor.

Sayfa Yükleniyor...