Bakkal: Zoru başaracağız

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Galatasaray maçı ile ilgili olarak “Zor maç, ama biz zoru başarmak için sahaya çıkacağız'' dedi.

30.03.2010 - 21:03

SİVAS - Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Galatasaray maçında kazanmak için mücadele edeceklerini belirterek, ''Ligde kolay maç yok. Zor maç, ama biz zoru başarmak için sahaya çıkacağız'' dedi.

Bu göreve geleli çok kısa bir süre olduğunu, 3 günlük bir çalışma programının ardından Gaziantep'e gittiklerini ifade eden Bakkal, ''Takımım, Gaziantepspor maçında diğer maçlara göre daha fazla isteyen, daha çok arzu eden bir ekip görüntüsü ortaya koydu. Son dakika frikik atılırken kulübenin halini görmenizi isterdim. Bir takım inanmışlığı vardı, o golün olmasını herkes istiyordu. Bu istek olunca da, bu futbolcu grubuyla, ordusuyla bunu yapabileceğimize yürekten inanıyorum'' diye konuştu.

Gaziantep maçında çok pozisyon verdiklerini anlatan Bakkal, pozisyon hatalarının çalışarak giderileceğini, önemli olanın başarı yolunda inanmışlığı sağlamak olduğunu, bunu da Gaziantepspor maçında kazandıklarını kaydetti.

''OYUNCULARIMA GÜVENİYORUM''
Galatasaray maçıyla ilgili oyuncularına güvendiğini dile getiren Bakkal, şöyle devam etti:

''Kentteki sıcak, sempatik sinerjiye güveniyorum. Bu bize olumlu yansıyacaktır. Sahadan başımız dik ayrılacağız. Bu maç bizim maçımız olsun, bu maç Sivas'ın maçı olsun, inşallah bu temennilerle kazanırız. İbrahim Dağaşan, sarı kart cezalısı ve oynaması çok zor. Stoper Lucian Aubey de tedaviye gönderildi. Çok geniş bir kadromuz var. Sağlam oyuncu her zaman sağlam, oynayacak oyuncudur. Onun için de birbirlerini aratmayacaklardır. Sezon boyunca oyuncuların sakat ve cezalı durumlarını hep yaşıyoruz. Kim oynarsa oynasın iyi sonuç almak için herkesin en iyi şekilde mücadele etmesi gerekiyor.''

''KAZANMAYI ÖZLEDİK''
Sivas olarak kazanmayı özlediklerini ifade eden Bakkal, Fenerbahçe-Galatasaray maçında Galatasaray kalecisi Leo Franco'nun uzak mesafeden yediği golün ardından, futbolcularına uzak mesafeden şut çekmeleri konusunda bir talimatı olup olmadığı sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

''Futbolcularıma maçlarda şut çekmelerini söylüyorum, ancak bunun Galatasaray'ın yediği golle bağdaştırılmaması gerekir. Galatasaray kalecisi iyi bir kaleci. O pozisyon kaleci açısından talihsizlikti. Umarım ne bu maçta ne de diğerlerinde bu tür bir talihsizlik yaşamayız.''

        

  

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...