Balcı: Güneş'in etkisi büyük

Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Serkan Balcı, teknik direktör Şenol Güneş’in takım üzerindeki etkisinin büyük olduğunu belirtti.

26.01.2010 - 11:11

Balcı: Güneş'in etkisi büyük

Serkan Balcı, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, yükselen performansını, teknik direktör Şenol Güneş'e ve yakında babalık heyecanını yaşayacak olmanın mutluluğuna bağladığını söyledi.

Bordo-mavili futbolcu, teknik direktör Şenol Güneş'in takım üzerinde büyük etkisinin olduğunu kaydederek, ''Hocamız geldiğinden beri disiplini sağlamaya çalışıyor. Oyuncularla küçük küçük toplantılar düzenliyor. Bizi mental olarak her türlü duruma hazırlıyor. Hocamızın bu hamlesiyle birlikte, kendisinden önceki dönemlerdeki olumsuz düşünceler artık kafamızdan silinmiş durumda. Herkes sadece başarıya endekslendi. Bütünlük sağlandı. İnşallah bu bütünlüğü sezon boyunca sürdürürüz'' ifadelerini kullandı.

Futbolda her sonucun mümkün olduğunu dile getiren Serkan Balcı, ''Kötü günlerde birlik olup, takımı düzlüğe çıkarmak çok önemli. Kendi aramızdaki bütünlüğün yanı sıra şehirle de bütünleşmemiz gerekiyor. Taraftarlarımızın bizi her durumda desteklemesi lazım. Sivasspor maçında bunun çok iyi bir örneğini yaşadık. Umut golü kaçırdı ancak taraftarlarımız kendisine destek oldular. O da bu destek sonrası 2 gol atarak maçın yıldızı oldu. Bundan sonra geriye düşeceğimiz maçlar da olacaktır. Taraftarımızın desteğiyle ve rakip takıma baskısıyla galibiyete katkı sağlayacaktır'' dedi.

İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Serkan, ''Devre arasında hem iyi çalıştık hem de aramızdaki dostluk bağlarını geliştirdik. Kısaca Antalya kampı bizim için üst seviyede geçti. Bunun meyvelerini iki kupa, bir lig maçındaki galibiyetlerle aldık. Şu an itibariyle kupada şampiyonluğu, ligde ise sonuna kadar zirve yarışı içerisinde olmayı hedefliyoruz'' dedi.

Performans olarak iyi bir dönem geçirdiğini ifade eden Serkan Balcı, ''Futbolda kötü de, iyi de olmak var. Şu an formdayım, inşallah böyle devam eder. Formumun yükselmesinde ayrıca yakında baba olacak olmamın da etkisi var diye düşünüyorum. Şu an eşim 7 aylık hamile. Bunun yanında rahat olduğum yer olan orta sahada görev yapıyorum. Bu beni olumlu yönde etkiliyor. Bu mevkide çok özgürüm. Ama görev verildiği takdirde her bölgede rahatlıkla oynayabilirim'' diye konuştu.

KUPA MAÇI
Orduspor ile çok kritik bir maça çıkacaklarını da ifade eden Serkan, ''Eğer bu kupayı istiyorsak Orduspor maçını kazanmak zorundayız. Aksini düşünemiyoruz bile. Sivasspor maçındaki motivasyonu bu müsabakada da ortaya koyacağız. Diyarbakırspor karşılaşmasına ise bu maç sonrası bakacağız'' şeklinde konuştu.

Hem ligde hem kupada iddialı olduklarını vurgulayan Serkan, ''Ligde liderle aramızda 10 puan fark var. Geçen yıl Beşiktaş aynı puan farkını kapatarak şampiyon oldu. Bu bizim için iyi bir örnektir. Biz kendi maçlarımızı kazandığımız takdirde gerisi kendiliğinden gelir. Ancak şampiyonluğu telaffuz etmek istemiyorum. Ne zaman bu sözü söylesek bir terslik oluyor'' dedi.

''TEOFİLO KALİTELİ OYUNCU''
Yeni transfer Teofilo'nun kaliteli bir futbolcu olduğunu belirten Serkan Balcı, ''Teofilo'nun istatistikleri zaten her şeyi ortaya koyuyor. İnşallah Kolombiya'da attığı golleri burada da atar. Ayrıca kişilik olarak da kaliteli. Çok sıcak. Biz de ona yardımcı olacağız. Umut ve Teofilo'ya büyük güven duyuyoruz'' diye konuştu.

Artık kendisini Trabzonlu gibi hissettiğini vurgulayan Serkan, ''Burada 3 yılım geçti. Tam anlamıyla alıştığımı söyleyebilirim. Trabzon halkı çok cömert, yardımsever ve sıcakkanlı. Buraya gelmeden önce çoğu kişi Trabzon'da yapamayacağımı düşündü ama bir zorluk çekmedim. Ben hırslı ve azimli bir insanım. Hayatım boyunca bu böyle oldu. Benim için en önemli şey, takımım adına en iyisini ortaya koymak. Burada da bunu yapmaya çalışıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...