Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, Başkan Aziz Yıldırım'ın tutuklandığı günden itibaren gerçekleştirmeyi planladığı Metris Cezaevi ziyaretini dün gerçekleştirdi.

Yönetici Ünal Uzun, yorumcu Rıdvan Dilmen ve tercüman Umut Köse ile birlikte Metris'e giden Brezilyalı Kaptan, duygusal anlar yaşadı.

Daha önce 'Dayanamayıp ağlayacağımı bildiğimden yanınıza gelmiyorum' diyerek Aziz Yıldırım'a mektup yazan Alex, bir saatlik görüşmede kendisini zor tuttu. Bunu fark eden Başkan, morali bozuk olan Kaptan'ı teselli etti.

Akşam'ın haberine göre, Yıldırım, Alex'e 'Üzülme' dedikten sonra 'Bana verdiğiniz destek için takıma çok teşekkür ediyorum. Artık sahalarda üzerinde benim fotoğrafım olan tişörtlerle protesto yapmayın. Bunlara gerek yok. Bana destek verecekseniz eğer daha önceden yaptınız. Çıktığınız her maçı kazanın. 20'de 20, 30'da 30, hatta 40'ta 40 yapın. Benim için en büyük destek bu olur' ifadelerini kullandı.

YİNE GELİN, KONUŞALIM
BrezİlyalI Kaptan, 'Elimizden geleni yapacağız. Size söz veriyorum' dedikten sonra Başkan Aziz Yıldırım, 'Bu beni çok mutlu eder. Maçlarınızı seyrediyorum. Sahada başkan gibisin. Takımına sahip çıkman beni mutlu ediyor. Seninle gurur duyuyorum. Ara sıra gelin, sohbet edelim, konuşalım. Bütün takımla gurur duyuyorum. Personelden, futbol takımına, herkesi gözlerinden öpüyorum. Onlara mutlaka söyle' diyerek sözlerini tamamladı.

Alex, 'Ben sizin suçsuz olduğunuzu biliyorum. Adım gibi eminim. Bu takımın kaptanı olarak her zaman yanınızdayım. Hepimiz yanınızdayız. En kısa sürede sizi aramızda görmek istiyoruz' dedi.