Barça büyüsü bozuldu

Sevilla'ya elenen Barcelona'da büyü bozuldu. Guardiola yönetimindeki Katalan ekibi ilk kez başarısız oldu.

Ntvspor 14.01.2010 - 15:20

Barça büyüsü bozuldu

Barcelona'da büyü sonunda bozuldu. Kral Kupası'ndan elenen Katalan devi, teknik direktör Guardiola'nın göreve geldiği günden bu yana, ilk kez katıldığı bir kupada başarılı olamadı.

Barcelona, Pep Guardiola yönetiminde, katıldığı tüm kupalarda mutlu sona ulaşmıştı. 2008 yılında, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Manchester United'a yenildiğinden bu yana, kupalara ambargo koyan Katalan Devi'nin büyüsü sonunda bozuldu.

İspanya Kral Kupası'nda, 2 - 1 kaybettiği ilk maçın rövanşında Sevilla deplasmanına çıkan Barcelona, 1 - 0 kazanmasına karşın elenmekten kurtulamadı. İlk maça yedek ağırlıklı kadroyla çıktığı için eleştirilen Guardiola, rövanşta Messi, Ibrahimovic, Xavı ve Inıesta gibi yıldızların tümüne yer verdi. Ancak Sevilla kalecisi Palop'un en az 4 net pozisyonda kalesini gole kapamasıyla sonuç hüsran oldu. Teknik direktör Guardiola maç sonunda büyük bir üzüntü içindeydi. Kaybetmeye hiç alışık olmayan genç teknik adam; "Elendik ve bu çok canımızı yakıyor. La Liga ve Şampiyonlar Ligi'ne daha fazla konsantre olacağımız söylense de, kaybetmeye alışık olmayan takımım bu durumdan kötü etkilenecek" diye konuştu.

Guardiola bununla birlikte, futbolcularının kupadan elenmelerine gereğinden fazla üzülmelerinin, hala kazanma hırslarını koruduklarını göstermesi açısından olumlu bir işaret olarak gördüğünü vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...