Pique: Barça ve Real İngiltere'de şampiyon olamaz

Barcelona'nın yıldız savunmacısı Gerrard Pique, İspanya ile İngiltere'yi karşı karşıya getirecek özel maç öncesi, The Telegraph gazetesinin sorularını yanıtladı. Pique, Barcelona ve Real madrid'in, Premier Lig'de mücadele etmeleri halinde ilk sezonlarında şampiyon olamayacakları görüşünde.

Haberler - Ntvspor 11.11.2015 - 15:31

Pique: Barça ve Real İngiltere'de şampiyon olamaz

Bir dönem Manchester United forması giydiği için Premier Ligi çok yakından tanıyan Barcelonalı Gerrard Pique, İspanya ile İngiltere'yi karşı karşıya getirecek özel maç öncesi, The Telegraph gazetesine geniş bir röportaj verdi.

Röportajın en çarpıcı bölümü, Pique'nin Barcelona ve Real Madrid'in Premier Lig'de mücadele etmeleri halinde, şampiyon olup olamayacakları sorusuna verdiği yanıttı. Pique, 2 İspanyol takımı Avrupa kupalarında İngiliz rakiplerine büyük üstünlük kursa da şampiyonluğun çok zor olduğu görüşünde.

İngiltere'de tamamen farklı bir futbol kültürü olduğunu vurgulayan Pique; "Barcelona ve Real Madrid'in, Premier Lig'deki ilk yıllarında şampiyon olmaları imkansız. Stoke City gibi takımlarla deplasmanda oynamanın çok zor olacağını düşünüyorum. İngiltere'deki koşullara alışmak zaman alacaktır. Aynı durum, İngiliz takımları için de geçerli. Manchester United, Chelsea gibi kulüpler de İspanya'da şampiyon olamaz" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...