Barcelona’nın yıldızları kamera karşısında

Türk Hava Yollarının tüm dünyada gösterime girecek yeni reklam filminde, Barcelona'nın Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol'un da aralarında olduğu tam kadrosu rol aldı.

Haberler 11.04.2010 - 12:36

İSTANBUL - Türk Hava Yollarının (THY) tüm dünyada gösterime girecek yeni reklam filminde, dünya futbolunun efsanevi takımı Barcelona'nın Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol'un da aralarında olduğu tam kadrosu rol aldı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, son zamanlarda büyük ve prestijli anlaşmalara imza atan, havacılıkta önemli ataklar yapan THY, dünya genelindeki marka bilinirliğini artırmak için yaptığı çalışmalara yeni bir boyut daha kattı.

THY'nin resmi sponsor olduğu Barcelona Futbol Takımının, Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol, Victor Valdez ve Pieqe gibi dünyanın en değerli futbolcularının rol aldığı reklam filmi çekildi. Dün gece oynanan Real Madrid-Barcelona karşılaşması sırasında ilk kez Türkiye'de gösterilen reklam filmi, önümüzdeki haftadan itibaren tüm dünyada gösterime girecek.

THY'nin yeni jeneriği ve mottosu (sloganı) ''We are Turkish Airlines, We are Globally Yours'' ve yeni simgesi kırmızı küreleri ilk defa bu reklam filminde kullandı. Reklam filminin yönetmenliğini İspanyol Marco Grandia, görüntü yönetmenliğini ise Gabor Deak yaptı.

MÜZİKLER SERTAP ERENER VE NİL KARAİBRAHİMGİL'DEN
Müziği Sertap Erener, bestesi ise Nil Karaibrahimgil tarafından yapılan reklam filminin çekimleri 6 gün sürdü. Çekimler, Barcelona ve İstanbul'da gerçekleştirildi.

Barcelona futbol takımı futbolcularının ilk defa bu kadar çok katılımıyla gerçekleştirilen reklam filminin çekimleri sırasında, Barcelona Teknik Direktörü Guardiola, Türkiye'den gelen baklavayı kendi elleriyle futbolculara yedirdi.

Yerli ve yabancı 286 kişinin görev aldığı reklam filmi, dünya genelinde 15 Nisan itibariyle 70 ülkede gösterilecek. Dün akşam oynanan Real Madrid-Barcelona maçı sırasında Türkiye'de gösterime giren reklam filmi, CNN International, BBC, Euronews, Al Jazeera, CNBC, Euronews, Eurosport gibi kanallar başta olmak üzere birçok uluslararası kanalda ve yerel kanallarda da gösterilecek.

Sayfa Yükleniyor...