NTV

Bartomeu'dan Neymar'a salvo: Yakışmadı!

Ntvspor

Spor

Neymar'ın Paris Saint Germain'e transferini değerlendiren Barcelona Başkanı Josep Bartomeu, "Davranışları Barcelona oyuncusuna yakışmadı" dedi.

222 milyon Euro karşılığında Paris Saint-Germain'e transfer olarak bir rekora imza atan ve dünyanın en pahalı futbolcusu olan Neymar'a eski kulübü Barcelona'nın başkanı Josep Maria Bartomeu'dan eleştiri geldi.

Bartomeu, Brezilyalı yıldızın takımdan ayrılış şeklinin çok hoş olmadığını dile getirdi. "Bir barcelona oyuncusundan beklediğimiz davranışları sergilemedi" ifadelerini kullanan Barcelona Başkanı, Neymar ile 5 yıllık sözleşme yaptıkları geçtiğimiz yıl ekim ayında yıldız futbolcunun kulüpten ayrılabileceği şüphesinin akıllarına düştüğünü belirtti.

Bartomeu, "Takımdan ayrılma ihtimalini öngörüp; sözleşme fesih bedelini 222 milyon Euro yapmıştık. Kalırsa; sıra dışı bir futbolcuyu kadromuzda tutacaktık. Giderse de; kulübümüze yeni ve rekabete hazır futbolcular katmak için önemli bir kaynak elde edecektik" dedi.

Neymar transferiyle ilgili belgeleri UEFA'ya ulaştırdıklarını belirten Başkan Bartomeu, hiçbir futbolcunun Barcelona'dan büyük olmadığını dile getirdi ve Messi ve Iniesta'nın kulübe olan sadakatinin her oyuncuya örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi.

ETİKETLER