Battalgazi Rallisi Eskişehir'de başlıyor

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası, 2. yarış olan Uluslararası Battalgazi Rallisi'yle devam ediyor. 4 Mayıs'ta başlayacak Battalgazi Rallisi'nde mücadele edecek olan Murat Günarslan-Erhan Arıkan ikilisi, TOSFED Ralli Kupası Kategori 1'de yarışacak.

02.05.2013 - 14:18

Battalgazi Rallisi Eskişehir'de başlıyor

2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir, 4. kez bir ralli organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Asfalt zeminde organize edilen ralli, sezonun en hızlı yarışlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Akü Dünyası, Yokohama Motorsport Türkiye ve GP Garage sponsorluğunda Peugeot 106 XSI ile mücadele edecek olan Murat Günarslan-Erhan Arıkan ikilisi, Battalgazi Rallisi'nde TOSFED Ralli Kupası Kategori 1'de yarışacak.

80 YARIŞMACI KAYIT YAPTIRDI
2013 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın en kalabalık yarışlarından biri olacağı tahmin edilen Uluslararası Battalgazi Rallisi'ne 80 yarışmacı kayıt yaptırdı.

Ralli, bu sene 4 farklı şampiyonaya puan veriyor. Balkan Ralli Şampiyonası, Türkiye Ralli Şampiyonası, TOSFED Ralli Kupası ve Türkiye Historic Ralli Şampiyonası'nı kovalayan tüm ekipler Eskişehir'de start alacak.

4. Eskişehir Rallisi, 4 Mayıs Cumartesi günü 17.30'da şehir merkezindeki ESPARK AVM'de verilecek sembolik startla başlayacak.

Dedepark Hotel, rallinin merkezi olarak belirlendi. Dedepark Hotel'in yanındaki alan da, daha önceki yarışlarda olduğu gibi, bu yarışta da rallinin servis alanı olarak kullanılacak.

Yarışmacılar; 7.7 km'lik Espark, 10.5 km'lik KYK ve 14.8 km'lik Banaz etaplarını 3 kez geçtikten sonra, Eskişehir Rallisi'ni tamamlayacak.

Yarışın finiş seromonisi ve ödül töreni 5 Mayıs Pazar günü 17.30'da yine Espark AVM'de yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...