Bayan milliler Letonya yolcusu

A Milli Bayan Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası finalleri için yarın Letonya'ya gidiyor. Milliler, A Grubu'nda Litvanya, Rusya ve Sırbistan ile mücadele edecek.

30.05.2009 - 11:26

Letonya'da 7-20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 32. Avrupa Şampiyonası'na katılacak A Milli Bayan Basketbol Takımı, yarın bu ülkeye gidecek.

Letonya'ya'nın başkenti Riga'ya 14 kişilik kadro ile gidecek A Milli Takım, Avrupa Şampiyonası öncesinde Letonya ve Ukrayna ile 2 hazırlık maçı yapacak. Hazırlık maçlarının ardından kadrodaki oyuncu sayısı 12'ye inecek. Bu iki hazırlık maçının ardından Ay-yıldızlılar, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamlayacak.

Bu arada, Tuğçe Canıtez ve Yasemen Saylar'ın aday kadrodan çıkarıldıkları ve kadronun 14'e indiği, bu iki oyuncunun çalışmalarına Ümit Milli Takım'da devam edecekleri bildirildi.

Öte yandan, Zafer Kupası'nda Belarus maçında ayak bileğinden sakatlanan Esmeral Tunçuler'in ise tedavisine İstanbul'da devam edilecek. Halen A Milli Bayan Takım kadrosu içinde yer alan Tunçluer'in İstanbul'daki tedavisi milli takım yetkilileri tarafından takip edilecek ve sakatlığının durumuna göre şampiyonada oynayıp oynamayamayacağına karar verilecek.

A Milli Bayan Basketbol Takımı Genel Menajeri Canan Erdoğan, şampiyona için Letonya'ya bir hafta erken gittiklerini ifade ederek, ''Letonya'da hazırlık maçları oynayacağız. Şampiyonanın başlamasına daha bir hafta var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirebilmek için Esmeral'in tedavisinin İstanbul'da yapılmasına karar verdik. Bu süreçte sakatlığının durumunu izleyeceğiz. Esmeral hala kadromuzda yer almaktadır. Sakatlığında beklenen düzelme olduğu takdirde Letonya'da bize katılacaktır'' diye konuştu.

32. Avrupa Şampiyonası'nda A Grubu'nda yer alacak milliler, Litvanya, Rusya ve Sırbistan ile mücadele edecek. İlk maçını 7 Haziran Pazar günü Rusya ile yapacak milli takım, 8 Haziran Pazartesi günü Litvanya ve 9 Haziran Salı günü de Sırbistan ile maçlarını yaparak grup mücadelesini tamamlayacak. Milliler, grubunda ilk iki sırayı aldığı takdirde bir üst tura yükselecek ve Avrupa Şampiyonası'ndaki yoluna devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...