Emre, Fenerbahçe Dergisi'nin Mart ayı sayısında yer alan röportajında ''Hepimiz profesyonel olarak bu işi yapıyoruz ama Fenerbahçe için mücadele ediyor ve camiamızın büyüklüğünün bilinciyle formamızın hakkını vermek istiyoruz. Bazen yeteri kadar mücadele etmediğimiz yönünde eleştirilere maruz kalıyoruz. Bu hiç de adil değil. Biz sonuç ne olursa olsun mücadele edip bu formanın hakkını vermeye çalışıyoruz. Kimse Fenerbahçe'nin sezon sonundaki durumu için endişelenmesin, çünkü başarılı olacağız'' dedi.

Her takımın sezon içinde inişli çıkışlı dönemler yaşayabileceğini kaydeden Emre, 'Fenerbahçe 100 yılını devirmiş bir kulüp. Zaman zaman başarılı zaman zaman da çalkantılı dönemleri yaşamış, ancak bunların hepsinden kolaylıkla sıyrılıp Avrupa'nın ve Türkiye'nin gündeminde kalmayı sürdürmüştür. Bizler Fenerbahçe'nin futbolcuları olarak onu başarıya taşımakla yükümlüyüz. Sezon sonunda bu hedefimize ulaşacağız'' diyerek görüşlerini aktardı.

DEIVID: HEDEFTEN ŞAŞMADIK
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid De Souza, şampiyonluk yolunda hedeften şaşmadıklarını, puan kayıplarına rağmen ligde şampiyon olacaklarını öne sürdü.

Puan kayıplarının her takımın başına geldiğini belirten Deivid, ''Şampiyonluk yarışındaki takımlar, sezon içinde puan kaybedebilir. Bizim gibi, rakiplerimiz de puan kaybediyor. Önemli olan sezon sonunda şampiyonluk ipini kimin göğüsleyeceği'' diye görüşlerini aktardı.

Türkiye'de ligin gün geçtikçe daha zorlu bir hal aldığını vurgulayan Brezilyalı futbolcu, ''Benim Türkiye'ye yeni geldiğim dönemde şampiyonluk için sadece 2-3 takım ciddi anlamda çekişiyordu. Ancak şu anda baktığınızda bu sayı 5'i bulmuş durumda. Ayrıca yarış sadece şampiyonluk için değil; sezon içinde 2.'lik ve 3.'lük de hayli çekişmeli gidiyor. Biz de şampiyonluk için mücadele eden takımlardan biriyiz ve gücümüzü bu düzeyde kullanacağız. Camiamızın büyüklüğü ve tarihimizdeki birçok örnek de göz önüne alındığında, Fenerbahçe'ye gönül verenlerin endişelenmesi için bir neden göremiyorum. Kimse şampiyonu uzaklarda aramasın. Bunun için dürbünle ufka bakmaya gerek yok. Onun yerine taşıdığımız formaya ve inancımıza göz atmak yeterli. Şampiyon Fenerbahçe olacak'' dedi.

FENERBAHÇELİ GÜİZA OLARAK ANILMAK İSTİYORUM
Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, ''Fenerbahçeli Güiza'' olarak anılmak istediğini söyledi.

Tecrübeli futbolcu, ''7 yaşımdan beri futbolun içindeyim ve tecrübeli olduğumu biliyorum. Her futbolcunun kariyerinde inişler yaşanır. Bu sakatlıkla da gelebilir, benim gibi gol isabetsizlikleriyle de olabilir. Bu durum taraftarı etkilediği kadar beni de üzüyor. Benim itibarım bu duruma yenik düşmeyecek kimse meraklanmasın. Ne sakatlıklardan ne şanssızlıklardan korkarım. Futbolun olması gereken şekilde hayatımda olacağını biliyorum'' dedi.

Fenerbahçe'de görev almaktan mutlu olduğunu ve sözleşmesinin devam ettiğini belirten Güiza, ''İnanın ki, Fenerbahçeli Güiza olarak anılmak istiyorum. Mücadeleden korkmuyorum. Arka arkaya bir takım şanssızlıklar yaşadık, beklemediğimiz takımlar sürpriz çıkışlar yaptılar, ancak her şey düzelecek. Önümüzdeki tüm maçlarda galip gelmeye çalışacağız. Derbilerde rakiplerimizi sahalarında yeneceğiz. Takımdaki öz güven artacak ve saha içinde çok daha rahat olacağız. Fenerbahçe'ye hak ettiğini vereceğiz'' diye konuştu.

Güiza, özel hayatıyla gündemde olmasından rahatsızlık duyduğunu da kaydederek, ''Transferimden beri buradaki basın da özel hayatımı sayfalarına taşıdılar. İspanyol basını ise peşimi hiç bırakmadı. Açıkçası bütün bu yanlış haberlere hiç aldırış etmiyorum. Haber kirliliğinden başka bir şey değil bunlar. Ben bu tür bir futbolcu değilim. Gerçek futbolseverlerin de bunlarla ilgilenmediğine eminim'' şeklinde görüşlerini aktardı.